OliWolumin

Z kim współpracujemy

Olimpia & Lukas

Realizacje

Słowo wstępu

W tym miejscu poznacie Pisarzy, z którymi nawiązaliśmy kontakt i go utrzymujemy. Zapoznacie się tutaj z osobami, które realizują plany zawodowe i jednocześnie zajmują się swoją pasją, jaką jest pisanie. To strona, gdzie znajdziecie tych, których książki przeczytaliśmy i zrecenzowaliśmy. Promujemy prace osób, które nam zaufały. Jeśli chcecie dołączyć do tego grona, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Możecie liczyć na rzetelne recenzje i promowanie danej książki, a także patronat medialny.

Do niedawna wahałam się przed nawiązywaniem kontaktów z Pisarzami. Żyłam w przekonaniu, że osoby piszące powieści nie będą miały czasu odpisywać na wiadomości małego bloga, jakim jeszcze jesteśmy. Myliłam się. Osoby, z którymi nawiązaliśmy współpracę są otwarte, pomocne i chętnie odpowiadają na nasze wiadomości. Współpraca z nimi to czysta przyjemność. Wymiana myśli, poglądów, poznanie wzajemnych potrzeb, sprawiają, że każda ze stron jest zadowolona z nawiązanej współpracy. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania będą trwały lata. 😊

Działania OliWolumin w ramach realizacji

Prezentacje

Prezentacja powieści w formie pisanej bądź filmu prezentacyjnego
Sprawdź

Recenzje

Rzetelna Recenzja powieści
Sprawdź

Filmy

Wideo Prezentacja Powieści, Zapowiedź, Recenzja
Sprawdź

Relacje

Relacja Wideo z Wydarzenia
Sprawdź

Poznajmy autorów i wydawnictwa

Tutaj znajdziecie informacje o Autorach jak i Wydawnictwach, z którymi współpracujemy. Informacje jakie zostały nam udostępnione pomogą Wam bliżej poznać ich działalność jak i twórczość, pomocne będą tutaj  strony internetowe, e-sklepy gdzie możecie nabyć bezpośrednio powieści jak również kanały w social mediach.  Poznacie także ich pasje i zainteresowania. 

Poznajmy się

Paweł Kopijer

Paweł Kopijer urodził się w 1970 r. w Warszawie. Studiował matematykę, elektronikę i zarządzanie, absolwent brytyjskiego MBA. Przedsiębiorca, menedżer, wykładowca akademicki, trener, coach, konsultant i ekspert efektywności rozwoju. Autor licznych publikacji, standardów z obszaru zarządzania oraz metodologii badań rynkowych. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pasjonat technik samokontroli umysłu, efektywności osobistej oraz piłki nożnej, z zamiłowania śledzący odkrycia dotyczące nowoczesnych technologii i fizyki kwantowej. Pisanie to jego życiowa pasja, a tworzenie światów Fantasy to sfera wyzwań intelektualnych.  Dwadzieścia pięć lat doświadczeń w biznesie ustępuje obecnie miejsca realizacji tego marzenia. Stworzone od podstaw uniwersum Dwuświata staje się kanwą dla serii powieści z osadzonymi wątkami wyrazistych bohaterów. Pierwszy tom Kronik Dwuświata, zatytułowany „Mrok we Krwi” wprowadza Czytelnika w intrygującą, wielowarstwową fabułę w klimatach magii i miecza.

Franciszek Piątkowski

Franciszek Marek Piątkowski – mąż Karoliny, tata Zuzi, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański. żerca w lubelskiej grupie Krucze Gniazdo, autor pierwszej, nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. „Powiernik”. Wkrótce ukaże się druga część powieści pt. „Widzący”. Książkę można zamawiać na stronie fanpage na FB https://www.facebook.com/Powiernikpowiesc/ lub bezpośrednio u autora.

Michał Biarda

Nazywam się Michał Biarda i jestem programistą, któremu odbiło i zaczął pisać powieści. Co więcej, istnieją ludzie, którzy twierdzą, że to naprawdę kawał dobrej lektury. I nie, nie mam na myśli jedynie żony i matki, moich dwóch najwierniejszych fanek ;-).

Książki, które tworzę, są lekko zakręcone i nieoczywiste, ale po ostatniej kropce zawsze wszystko układa się w fascynującą całość. O spójność i logikę wydarzeń dba moja dusza informatyka, a o styl i język – fantastyczny zespół profesjonalnych redaktorów.

Monika Knapczyk

Monika Knapczyk – pisarka, wydawca, blogerka. 
 
Rocznik 1977. Urodzona w Radomiu, mieszka obecnie w Puławach. Z wykształcenia doktor nauk technicznych, w życiu prywatnym mama dwójki dzieci. 
 
Autorka zbioru wierszy „Zegar melodii”, powieści „Vaira” i zbioru opowiadań „Wieża Zapomnienia”, właścicielka nieformalnego malutkiego Wydawnictwa Inspiracje. Przez pół roku prowadziła cyfrowy magazyn kulturalno-literacki „Wena”.
 
Oprócz książek lubi języki obce, psychologię i robótki ręczne.

Robert Rynkowski

Robert M. Rynkowski urodził się w 1971 r. w Suwałkach. Z wykształcenia teolog, z zawodu urzędnik, a z pasji pisarz. Jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym serii powieści przygodowych o perypetiach Karoliny i Anety oraz paczki ich sympatycznych przyjaciół. Pisze również dla dorosłych. Oprócz książek teologicznych spod jego pióra wyszła powieść „Dwa stadiony. Kryminał z duszą” (planowana jest kontynuacja). Prowadzi stronę autorską i jest aktywny w mediach społecznościowych.

Alicja Elżbieta Halatówna

Alicja Elżbieta Halatówna – urodzona 1 maja 1958 r., autorka powieści “Spełnione marzenia”, która jest debiutem literackim.

Halatówna, to pseudonim literacki, a zarazem nazwisko rodowe. Dlaczego? Ponieważ treść tej powieści bardziej pasuje do tego właśnie nazwiska 😉

Prywatnie – wdowa, matka trójki dorosłych dzieci i czwórki wnucząt, które są najważniejszymi osobami w jej życiu. Dom i rodzina to najważniejsze wartości, ponieważ twierdzi, że dom, to nie ściany, lecz ludzie w nim zamieszkujący. Prawdziwszy dom może być na strychu lub w piwnicy niż ten piękny, z gładkimi ścianami. Dom musi mieć duszę, bo to ważniejsze od pięknych mebli.

Uwielbia zwierzęta i długie spacery, dlatego łączy jedno z drugim. Jako posiadaczka psa, codziennie pokonuje kilka kilometrów ku uciesze swojej suczki Gildy. Emerytka, która ciągle jeszcze pracuje, ponieważ praca wypełnia samotne życie i  jest jej pasją.

Jej pasją są również podróże i zwiedzanie nowych miejsc, dlatego chętnie przemieszcza się, poznając je. Czasami autem, gdzie Gilda chętnie zajmuje miejsce na tylnym siedzeniu jadą w znane lub… nieznane, a czasem w autokarze na miejscu pilota 😊. Miłośniczka takich dziwnych przysmaków jak:  czekolada z solą morską, bądź z chili, jednak  jak twierdzi, ze wszystkich deserów najbardziej lubi śledzie (pod każdą postacią). Zdarza się, że łączy to ze sobą 😉.

Optymistka z dużym poczuciem humoru i dystansem zarówno do siebie jak i innych.

Bruno Wioska

Bruno Wioska urodził się na Śląsku w Mysłowicach w 1944 r. Autor i artysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu studiów został powołany przez Ambasadę Francji w Warszawie do Francji, aby dalej rozwijać swoją wiedzę artystyczną. W 1987 r. Przeprowadził się z rodziną do Bonn, od 1992 r. Mieszka w hrabstwie Vettelhoven. Oprócz malarstwa pisze książki w języku polskim i niemieckim,  najczęściej związane ze sztuką. Autor sześciu wydanych powieści.

Aleksandra Jursza

Kim jestem?

Ola. Ola Jursza. Tak na mnie by wołali na dzielni, gdybym nie zatopiła się całkowicie w świecie literatury. Cudzej i własnej.

Swego czasu prowadziłam portal begoodart.com, obecnie skupiam się na blogu „Światy Aleksandry”. Studiuję drugi rok pisarstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, z czego jestem bardzo zadowolona. Zamierzam podbić świat swoją prozą, a „Złote myśli kwantowe” to tylko początek tego wspaniałego planu…

Piotr Tymiński

Piotr Tymiński urodzony w 1969. Historyk z wykształcenia i zamiłowania, specjalista w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce. Jego twórczości przyświeca myśl przekazywania czytelnikom wiadomości z naszych dziejów w jak najbardziej przystępny sposób. Autor poczytnych powieści historycznych: Wołyń. Bez litości oraz Przybysz.

Edward Strun

Urodzony w 1981 r. na Górnym Śląsku, z zawodu inżynier budownictwa, z zamiłowania domorosły filozof, pasjonujący się astrofizyką i kosmologią. Miłośnik gadów – ale tylko tych rozkosznych. Posiada w swojej hodowli kameleona jemeńskiego, dwa gekony orzęsione i żółwia stepowego.

Pseudonim „Strun” pochodzi od teorii strun, a „Edward” od Edwarda Wittena, jednego z najważniejszych propagatorów tej teorii.

Iwona Anna Dylewicz

Nazywam się Iwona Anna Dylewicz (rocznik 1969). Obecnie mieszkam i tworzę we Wrocławiu. Jestem pisarką, poetką, a także rysowniczką-samoukiem. Choć opowiadam mroczne, mocno działające na wyobraźnię, budzące mnóstwo emocji oraz pytań historie, sama pozostaję pogodną i otwartą osobą, która z prawdziwą pasją stara się realizować swoje marzenia.

Przysłowie mówi: „ciągnie wilka do lasu”. I chociaż długo poszukiwałam swojej drogi czy miejsca w życiu, moim „lasem” okazały się być artystyczne kręgi, w których czułam się po prostu sobą. Ale samą przygodę z literaturą i rysunkiem zaczęłam dość dawno, właściwie jeszcze w czasach liceum. Wtedy próbowałam stawiać pierwsze kroki na literackim gruncie (poezja, proza). Podejmowałam też niełatwe zadanie przeniesienia obrazów z mojej wyobraźni na papier i to zarówno w formie grafik, jak i ciągu słów. Wszystkim wydawało się, że to jedynie „przelotna znajomość”… Ostatecznie pasja wygrała z nauką, bo jak mówił Albert Einstein: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”.

Od paru lat przygoda dojrzewała i coraz bardziej zmieniała się w trwały związek, którego owocem jest debiutancka powieść z pogranicza realizmu magicznego „Teatr snów„, dodatkowo wzbogacona mrocznymi ilustracjami mojego autorstwa (bliższe informacje na https://ksiegarnia.dygresje.pl/ksiazka/teatr-snow/). W pisaniu staram się odchodzić od schematów, nie idę na łatwiznę i stale poszukuję nowych dróg ekspresji, stawiając na jakość opowiadanych historii, których przesłaniem jest walka do końca. Mimo przeszkód. Obecnie pracuję nad kolejną częścią przygód Rudej – bohaterki „Teatru snów„. Serdecznie zapraszam do przeczytania książki.

Druga dziedzina, w której stale się rozwijam to rysunek. Grafika równie mocno działa na zmysły czytelnika. W mojej wirtualnej galerii https://skaleczona.deviantart.com/gallery/ zobaczycie kilkanaście prac – większość czarno-białych w ołówku oraz tzw. digitalarts, gdzie próbuję bawić się kolorami. Wciąż bowiem staram się łączyć swoje pasje: słowa malowane obrazem i obrazy malowane słowami.

Wierzę w magię. Lubię symbolikę, oniryzm, mroczne i tajemnicze klimaty, jesień, a także dobrą muzykę oraz ciekawą lekturę. Inne zainteresowania – jak działa wszechświat, śpiewanie, hodowanie kwiatów doniczkowych oraz hobby – odkrywanie świata i… siebie. Nieustannie. Ach, prawie zapomniałabym dodać, że uwielbiam czerwone wino i miód pitny.

Ewelina Gac

Ewelina Gac to autorka bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata. Zanim wyjechała do Turcji na studencką wymianę nie spodziewała się, że będzie studiować ekonomię w Grecji, sprzedawać lody w Stanach Zjednoczonych, studia skończy w czeskiej Pradze i zostanie księgową na Węgrzech.

Wydawnictwo AlterNatywne

Nie wydajemy książek tylko po to, aby je wydać (jak czyni to wiele wydawnictw ze współfinansowaniem autorów), ale publikujemy, aby sprzedawać (jak wydawnictwa tradycyjne).

A żadna książka nie będzie mieć wysokiej sprzedaży, bez płatnej reklamy.

Zaś żaden wydawca nie będzie inwestował w reklamę książki, która nie jest publikacją najwyższej jakości.

Dlatego my wydajemy tylko najlepsze tytuły, a następnie reklamujemy je za własne pieniądze, aby sprzedać jak najwięcej egzemplarzy każdej książki.

Wydając książkę w Wydawnictwie AlterNatywnymjesteś bezpieczny, bo Twoja książka jest we właściwych rękach, których właściciele wiedzą jak reklamować i potrafią sprzedawać.


Jeśli nam się nie uda wypromować Twojej książki, to prawdopodobnie nie uda się to nikomu.

Jak układała się współpraca?

Olimpia

Recenzja "Potępiona" Bartłomiej Fitas

#76 Recenzja „Potępiona”

Bartłomiej Fitas
Recenzja "Przemytnik cudu" Jakub Małecki

#75 Recenzja „Przemytnik cudu”

Jakub Małecki
Recenzja "Klub czerwonych trampek" Ana Punset

#74 Recenzja „Klub czerwonych trampek”

Ana Punset
error: