OliWolumin
Poznajmy Autorów
Słowo wstępu
W tym miejscu poznacie Pisarzy, z którymi nawiązaliśmy kontakt i go utrzymujemy. Zapoznacie się tutaj z osobami, które realizują plany zawodowe i jednocześnie zajmują się swoją pasją, jaką jest pisanie. To strona, gdzie znajdziecie tych, których książki przeczytaliśmy i zrecenzowaliśmy. Promujemy prace osób, które nam zaufały. Jeśli chcecie dołączyć do tego grona, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Możecie liczyć na rzetelne recenzje i promowanie danej książki, a także patronat medialny.
Do niedawna wahałam się przed nawiązywaniem kontaktów z Pisarzami. Żyłam w przekonaniu, że osoby piszące powieści nie będą miały czasu odpisywać na wiadomości małego bloga, jakim jeszcze jesteśmy. Myliłam się. Osoby, z którymi nawiązaliśmy współpracę są otwarte, pomocne i chętnie odpowiadają na nasze wiadomości. Współpraca z nimi to czysta przyjemność. Wymiana myśli, poglądów, poznanie wzajemnych potrzeb, sprawiają, że każda ze stron jest zadowolona z nawiązanej współpracy. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania będą trwały lata.
Tutaj znajdziecie informacje o Autorach jak i Wydawnictwach, z którymi współpracujemy. Informacje jakie zostały nam udostępnione pomogą Wam bliżej poznać ich działalność jak i twórczość, pomocne będą tutaj strony internetowe, e-sklepy gdzie możecie nabyć bezpośrednio powieści jak również kanały w social mediach. Poznacie także ich pasje i zainteresowania.
Poznajmy autorów i wydawnictwa
Artur Pomierny
Artur Pomierny (ur. 1987) – rodowity mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Pracuje w warszawskiej firmie szkoleniowej. Obserwator polityki i miłośnik geopolityki. Zwolennik sztuki budzącej niepokój.
Debiutuje w 2020 r. powieścią science fiction EGOEXI.
Joanna Lampka
Joanna Lampka – urodzona w Lublinie w 1982 roku. Pisarka, tłumaczka i nauczycielka języka polskiego dla obcokrajowców. Autorka popularnego bloga „Szwajcarskie Blabliblu” (blabliblu.pl) przedstawiającego w lekki sposób życie polityczne, społeczne i kulturalne Szwajcarii. Od kilku lat mieszka w niewielkim miasteczku Morges we francuskojęzycznej części Szwajcarii.
Joanna Lampka debiutowała w 2017 roku książką „Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii” wydaną przez Wydawnictwo Pafere. W 2019 roku napisała przewodnik turystyczny „Szwajcaria i Liechtenstein. Inspirator Podróżniczy” wraz z Wydawnictwem Pascal. Rok później, z tym samym wydawnictwem wydała świetnie przyjętą przez czytelników książkę „Szwajcaria, czyli jak przeżyć między krowami a bankami. Bilet w jedną stronę.” W czerwcu 2020 roku wydała swoją pierwszą powieść – historię szpiegowską w klimacie fantasy „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa” z Wydawnictwem AlterNatywnym.
Uwielbia bezludzia i włoskie wino. Znajduje spokój w chaosie.
Tomasz Czarny
Urodzony w 1981 roku we Wrocławiu. Fan wszelkiego rodzaju horroru, a przede wszystkim pisarz horroru ekstremalnego. Autor powieści "Do piekła i z powrotem", współautor powieści "Folk" oraz "Leśne ostępy "(z Marcinem Piotrowskim) oraz zbioru opowiadań "Ofiarologia" (z Karoliną Kaczkowską).
Pomysłodawca i współtwórca antologii horroru ekstremalnego "Gorefikacje".
Szef wrocławskiego wydawnictwa Dom Horroru.
Marcin Piotrowski
Łodzianin, rocznik 1989. Zagorzały kibic Realu Madryt, fan UFC, kolekcjoner whisky. Zakochany w horrorze od zawsze, zwłaszcza w tym ekstremalnym. Debiutował na łamach portalu "Horror Online". Publikował w antologiach takich jak "Krew zapomnianych bogów", "Tabu: antologia horroru ekstremalnego", "Gorefikacje 2.2", "Gorefikacje 3" A także w Czeskim Howardzie (2016 i 2020 rok). Wspólnie z Tomkiem Czarnym napisał dwie powieści "Folk" I "Leśne ostępy". Obecnie pracuje nad zbiorem opowiadań.
Krzysztof Pławecki
Krzysztof Pławecki – 23-letni prawnik, opiekun kolonijny z wieloletnim doświadczeniem (w krainie Quatromondis znany jako psor Kalos Kagathos), domorosły poeta, miłośnik sportu, dobrej kuchni i podróży oraz nadopiekuńczy brat; od najmłodszych lat uwielbia rymować i chociaż początkowo teksty lądowały w przysłowiowej szufladzie, w końcu zdecydował się spróbować własnych sił i podzielić się swoim dziełem z innymi.
Samodzielnie nadzorował cały proces wydawniczy dotyczący Niekrólewskiej wyprawy, zaczynając od stworzenia tekstu, znalezienia ilustratora i lektora, poprzez poszukiwanie patronów, aż po oddanie projektu do drukarni i organizację sprzedaży.
Nie byłbym dziś w tym miejscu bez wsparcia moich najbliższych, którzy kibicowali mi od samego początku i nie pozwolili opaść mojemu zapałowi
– przyznaje ze śmiechem autor książki
Marika Ciok
Marika Ciok – urodzona 1997 roku na Pomorzu. Technik cyfrowych procesów graficznych, studentka politologii na Akademii Pomorskiej w Słupsku na specjalizacji Nowe media i komunikacja społeczna. Obecnie pracuje jako młodszy bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece w Słupsku i jak mówi, jest to jej praca marzeń. Uwielbia zarażać innych czytaniem i dlatego 2017 roku założyła swojego recenzenckiego Biblioteka Słów (www.bibliotekaslow.pl). W wolnym czasie czyta z kubkiem gorącej herbaty, a w szczególności jej faworytami książkowymi jest fantastyka. Jest fanką Harrego Pottera i zbiera każdy gadżet z nim związany. Kiedyś nie czytała polskich autorów, jednak zmieniło się to kiedy przeczytała książkę Aleksandry Tyl, a potem gdy sięgnęła po fantastykę Ewy Olchowej „Wychodząc z ukrycia”.
Marika jest marzycielką, a jej bujna wyobraźnia nie pozwalała jej skupić się na matematyce, gdzie marzyła, że jest Wybranką, przez co była słaba z tego przedmiotu 😀 😀
Aktualnie Marika Ciok pracuję nad drugą częścią trylogii „Cień” oraz kończy pisać thriller psychologiczny „Syndrom”. Wyznała, że w jej głowie, codziennie pojawiają się setki pomysłów na książki, które ma zamiar napisać.
Anna Musiałowicz
Z wykształcenia pedagog-resocjalizator. Z natury włóczykij. W chwilach wolnych od obowiązków rodzinnych i zawodowych grywa w szachy, nawiedza zamki, rysuje, gdzie popadnie i co popadnie, zazwyczaj słucha heavy metalu i rocka, czyta głównie fantasy. Z zamiłowania pisarka.
Jako autor debiutowała w marcu 2016 roku. Jako redaktor i korektor działa głównie w wydawnictwach związanych z horrorem i fantasy, zajmuje się również promocją książek. Jej opowiadania i drabble zostały opublikowane w magazynach i antologiach związanych z literaturą grozy i podręcznikach RPG. W 2020 roku premierę będzie miała jej debiutancka powieść „Diabeł zza okna”.
Franciszek Piątkowski
Franciszek Marek Piątkowski - mąż Karoliny, tata Zuzi, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański. żerca w lubelskiej grupie Krucze Gniazdo, autor pierwszej, nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. "Powiernik". Wkrótce ukaże się druga część powieści pt. "Widzący". Książkę można zamawiać na stronie fanpage na FB https://www.facebook.com/
Agnieszka Karecka
Agnieszka Karecka - autorka debiutanckiej powieści pt. "Po drugiej stronie jeziora". Urodzona w 1994r w Świdnicy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z zawodu nauczyciel. Pasjonatka literatury fantastycznej i obyczajowej. W wolnych chwilach zajmuje się charakteryzacją teatralno-filmową. Prywatnie szczęśliwa żona oraz świeżo upieczona mama.
Paweł Kopijer
Paweł Kopijer urodził się w 1970 r. w Warszawie. Studiował matematykę, elektronikę i zarządzanie, absolwent brytyjskiego MBA. Przedsiębiorca, menedżer, wykładowca akademicki, trener, coach, konsultant i ekspert efektywności rozwoju. Autor licznych publikacji, standardów z obszaru zarządzania oraz metodologii badań rynkowych. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pasjonat technik samokontroli umysłu, efektywności osobistej oraz piłki nożnej, z zamiłowania śledzący odkrycia dotyczące nowoczesnych technologii i fizyki kwantowej. Pisanie to jego życiowa pasja, a tworzenie światów Fantasy to sfera wyzwań intelektualnych. Dwadzieścia pięć lat doświadczeń w biznesie ustępuje obecnie miejsca realizacji tego marzenia. Stworzone od podstaw uniwersum Dwuświata staje się kanwą dla serii powieści z osadzonymi wątkami wyrazistych bohaterów. Pierwszy tom Kronik Dwuświata, zatytułowany "Mrok we Krwi" wprowadza Czytelnika w intrygującą, wielowarstwową fabułę w klimatach magii i miecza.
Karolina Bartel (Avath)
Karolina Bartel, pseudonim literacki „Avath”. Założycielka Between Worlds, działalności jak sama nazwa wskazuje – między światami. Skupia się na otwieraniu nowych możliwości ludziom szukającym alternatyw dla szarej rzeczywistości. Chętnie podejmuje się wyzwań i współpracy z podobnymi sobie pasjonatami przy tworzeniu opowieści, bohaterów, gier. Pisaniem zajmuje się od kilku lat. Ma na swoim koncie dwie wydane książki oraz kolejne dwie, których premiera nastąpi wkrótce. Nie ogranicza się tylko do ojczystego języka, ale pisze także w języku angielskim.
„Pisanie często przychodzi z trudnością, lecz to wyobraźnia powinna przychodzić łatwo. A najlepiej jeśli te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Zdecydowanie stawiam na wytrwałość i upór, by żyć tak jak chcę. Mam wiele pasji, począwszy od instrumentów muzycznych, poprzez motocykle, skończywszy na wycieczkach górskich. Każda z nich pomaga mi rozwijać się i ćwiczyć wyobraźnię. Wszechstronność zaś uczy mnie nowych umiejętności, które ułatwiają pisanie.”
Adrianna Biełowiec
Autorka fantastyki naukowej, z naciskiem na hard, military i romans.
Miłośniczka sztucznej inteligencji, cyborgów i dronów. Oprócz pisania i czytania fantastyki zajmuje się ziołolecznictwem, sportem, e-sportem, tworzeniem muzyki elektronicznej oraz montażem filmów.
Thomas Arnold
Urodziłem się w 1985 roku w Rybniku, a mieszkam w niewielkiej miejscowości na Śląsku - Rydułtowach. Myślę, że wciąż poszukuję odpowiedzi na pytanie, co skłoniło mnie do pisania, gdyż w szkole zawsze preferowałem przedmioty ścisłe i ostatecznie wylądowałem na kierunku farmacja. Do niedawna pracowałem w zawodzie, ale od marca 2018 roku postanowiłem więcej czasu poświęcić pisaniu, któremu obecnie podporządkowuję swój dzień. Co daje pisanie? Wszystko, czego nie dawała farmacja, a w szczególności swobodę działania. Moja literacka historia rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to ukazał się thriller medyczny o zabarwieniu sensacyjnym – „Anestezja”. W 2015 roku książką „33 dni prawdy” rozpocząłem cykl powieści z detektywami Adamsem i Rossem. Od tego czasu ukazały się także: „Tetragon”, „Horyzont umysłu” oraz „Efektor”. Gdy nie piszę, sam chętnie czytam. Nie pogardzę również ciekawym filmem i serialem. Najczęściej sięgam po książki sensacyjne, przygodowe, kryminały, a ostatnio również fantasy. Do moich ulubionych autorów należą B. Haig, R. Ludlum, D. Brown, C. Cussler, H. Coben, G. R. R. Martin. Rok 2018 uznaję za przełomowy w moim życiu. Nie tylko dlatego, iż postanowiłem w przeważającej mierze poświęcić się pisaniu, ale także chcę zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Wielokrotnie pytany, kiedy wreszcie pojawi się książka osadzona w Polsce, odpowiadam: „Nadal nie wiem” 🙂, ale nawiązałem współpracę z jednym z największych magazynów farmaceutycznych, dla których zobowiązałem się napisać kilka kryminalnych opowiadań dziejących się we wspomnianej branży. Co więcej, postanowiłem także zmierzyć się z zupełnie nową szufladką literatury - fantastyką. Od dwóch lat pracowałem nad własnym światem fantasy (uniwersum) i wreszcie udało mi się osadzić w nim pierwszą historię. A co z tego wszystkiego wyjdzie? Wkrótce się okaże.
Edward Strun
Urodzony w 1981 r. na Górnym Śląsku, z zawodu inżynier budownictwa, z zamiłowania domorosły filozof, pasjonujący się astrofizyką i kosmologią. Miłośnik gadów – ale tylko tych rozkosznych. Posiada w swojej hodowli kameleona jemeńskiego, dwa gekony orzęsione i żółwia stepowego.
Pseudonim „Strun” pochodzi od teorii strun, a „Edward” od Edwarda Wittena, jednego z najważniejszych propagatorów tej teorii.
Iwona Anna Dylewicz
Nazywam się Iwona Anna Dylewicz (rocznik 1969). Obecnie mieszkam i tworzę we Wrocławiu. Jestem pisarką, poetką, a także rysowniczką-samoukiem. Choć opowiadam mroczne, mocno działające na wyobraźnię, budzące mnóstwo emocji oraz pytań historie, sama pozostaję pogodną i otwartą osobą, która z prawdziwą pasją stara się realizować swoje marzenia.
Przysłowie mówi: "ciągnie wilka do lasu". I chociaż długo poszukiwałam swojej drogi czy miejsca w życiu, moim „lasem” okazały się być artystyczne kręgi, w których czułam się po prostu sobą. Ale samą przygodę z literaturą i rysunkiem zaczęłam dość dawno, właściwie jeszcze w czasach liceum. Wtedy próbowałam stawiać pierwsze kroki na literackim gruncie (poezja, proza). Podejmowałam też niełatwe zadanie przeniesienia obrazów z mojej wyobraźni na papier i to zarówno w formie grafik, jak i ciągu słów. Wszystkim wydawało się, że to jedynie „przelotna znajomość”... Ostatecznie pasja wygrała z nauką, bo jak mówił Albert Einstein: "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona".
Od paru lat przygoda dojrzewała i coraz bardziej zmieniała się w trwały związek, którego owocem jest debiutancka powieść z pogranicza realizmu magicznego "Teatr snów", dodatkowo wzbogacona mrocznymi ilustracjami mojego autorstwa (bliższe informacje na https://ksiegarnia.dygresje.pl/ksiazka/teatr-snow/). W pisaniu staram się odchodzić od schematów, nie idę na łatwiznę i stale poszukuję nowych dróg ekspresji, stawiając na jakość opowiadanych historii, których przesłaniem jest walka do końca. Mimo przeszkód. Obecnie pracuję nad kolejną częścią przygód Rudej - bohaterki "Teatru snów". Serdecznie zapraszam do przeczytania książki.
Druga dziedzina, w której stale się rozwijam to rysunek. Grafika równie mocno działa na zmysły czytelnika. W mojej wirtualnej galerii https://skaleczona.deviantart.com/gallery/ zobaczycie kilkanaście prac - większość czarno-białych w ołówku oraz tzw. digitalarts, gdzie próbuję bawić się kolorami. Wciąż bowiem staram się łączyć swoje pasje: słowa malowane obrazem i obrazy malowane słowami.
Wierzę w magię. Lubię symbolikę, oniryzm, mroczne i tajemnicze klimaty, jesień, a także dobrą muzykę oraz ciekawą lekturę. Inne zainteresowania - jak działa wszechświat, śpiewanie, hodowanie kwiatów doniczkowych oraz hobby - odkrywanie świata i... siebie. Nieustannie. Ach, prawie zapomniałabym dodać, że uwielbiam czerwone wino i miód pitny.
Jacek Piekiełko
Rocznik 1989. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Na papierze debiutował opowiadaniem Czarny lęk pada w antologii Dziedzictwo Manitou wydawnictwa Replika. Publikował na portalu literackim Fabrica Librorum, Horror Online, dwumiesięczniku Qfant, w czasopiśmie internetowym Grabarz Polski oraz w kwartalniku Relacje-Interpretacje i tygodniku Kronika Beskidzka. Laureat ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015. Horror i kryminał to gatunki literatury popularnej, do których mu najbliżej. Za najbardziej przerażające opowiadania grozy uważa Spojrzenie S. Grabińskiego, Właściwy instrument J. Eversona oraz Lecz za plecami zawsze słyszę… D. Morrella. Za powieść „Ciemne siły” otrzymał nominację do nagrody serwisu Lubimy Czytać na najlepszy horror 2017 r.
Karol Kłos
Karol Kłos (ur. 12 marca 1961 r.) Zamieszkały w Jastarni. Ukończył Liceum Elektryczne w Wejherowie (rocznik 1981). W latach 1983-86 pracował na budowie Elektrowni Jądrowej Żarnowiec w Nadolu. Pracownik Urzędu Morskiego w Gdyni na stanowisku Latarnik, w latach 1986-1998 w Radiolatarni Morskiej w Helu, potem Latarni Morskiej w Jastarni. W latach 1997-2001 reporter, dziennikarz i redaktor lokalnej gazety „Jastarnicko Kleka”. W latach 2008-2010 publikuje w społecznościowym serwisie dziennikarstwa obywatelskiego www.wiadomości24.pl
Od kiedy poznałem literki w szkole podstawowej (1969) jestem nałogowym miłośnikiem książek. Od kiedy rozpocząłem pracę w Urzędzie Morskim (1986) jestem nałogowym miłośnikiem latarni morskich.
Publikacje
1998 - Esej „Pomnik lata” w miesięczniku „Pomerania”, w wyniku uzyskania wyróżnienia w konkursie literackim „Lato na Kaszubach i Pomorzu” organizowanym przez redakcję miesięcznika.
2006 - Opowiadanie „Rok” w miesięczniku literackim „Parnasik” (Nr 1/2 (53/54) Wiosna 2006). Opowiadanie to zajęło 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie o tematyce współczesnej (2004), zorganizowanym przez gdański klub artystyczny „Winda” i otrzymało nagrodę marszałka województwa pomorskiego.
2006 - Opowiadanie „Jagody” w antologii laureatów XIII Konkursu Literackiego Kędzierzyn-Koźle 2006 „Krajobrazy słowa”, za zdobycie wyróżnienia w kategorii prozy.
2010 - Powieść „Latarnik” w wydawnictwie „Poligraf”.
2011 - Powieść „Latarniczka” w wydawnictwie „Poligraf”.
2011 - Wiersz „Rybak i poeta” w tomie „Beatyfikacja Jana Pawła II - Wiersze prosto z serca”. Stowarzyszenie Miłośników Gminy Jastarnia i Rozwoju Turystyki PÓŁWYSEP 2011.
2011 - Opowiadanie „Duch” w antologii „31.10 Halloween po polsku”, Wydawnictwo WRCW 2011.
2018 – Powieść „Kot Amadeus w Sopocie” w systemie wydawniczym Ridero.
2019 – Powieść „Porwanie” w systemie wydawniczym Ridero.
Klaudiusz Lach
Ewelina Gac
Ewelina Gac to autorka bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata. Zanim wyjechała do Turcji na studencką wymianę nie spodziewała się, że będzie studiować ekonomię w Grecji, sprzedawać lody w Stanach Zjednoczonych, studia skończy w czeskiej Pradze i zostanie księgową na Węgrzech.
Przemysław Piotrowski
Przemysław Piotrowski (ur. 1982) – ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubuskiej”, w której najpierw zajmował się tematyką sportową, potem – śledczą. Debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera. Piętno to pierwszy tom serii o komisarzu Igorze Brudnym.
Artur Urbanowicz
Artur Urbanowicz (ur. 20-04-1990 w Suwałkach) – z wykształcenia matematyk, z zawodu korpo szczur i wykładowca akademicki, z charakteru chorobliwy pracuś. Smykałkę do tworzenia rozmaitych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie i pierwszą powieść napisał już w wieku czternastu lat. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wnikliwy obserwator i słuchacz. Wychodząc z założenia o rozrywkowej funkcji literatury, w tekstach stawia na lekkość, chce bawić i manipulować czytelnikiem oraz obowiązkowo na końcu zaskoczyć. Nominowany w plebiscytach Gazety Wyborczej i Radia 5 za aktywne promowanie twórczością rodzinnej Suwalszczyzny. Stypendysta miasta Suwałk i Gdańska w ramach działalności artystycznej. Zadebiutował na początku 2016 roku słowiańską powieścią grozy "Gałęziste", która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, Złotego Kościeja i została nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Latem 2017 ukazał się jego horror z elementami powieści gangsterskiej pod tytułem "Grzesznik", za którego zdobył Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Wiosną 2019 roku nakładem wydawnictwa Vesper ukazał się jego "Inkub" - połączenie horroru i kryminału - najlepiej sprzedająca się polska powieść grozy tamtego roku, która zdobyła Złotego Kościeja, nominowana również do prestiżowej nagrody popkulturalnej "Misie". Autor godzinnego programu one-man-show "Słowo horroru", w którym między innymi zachęca młodzież do czytania. Publikował także opowiadania w czasopiśmie OkoLica Strachu, Magazynie Histeria i antologii "Zabójcze święta".
Paulina Bronisz
Paulina Bronisz urodziła się w 1998 roku w Koninie. Jako nastolatka pisała opowiadania, które publikowała na blogu. Jedno z nich stało się inspiracją do stworzenia książki „Wizja”.
Autorka, poza literaturą, interesuje się również fotografią. Jak sama mówi, jestem artystyczną duszą. „Wizja” jest jej debiutem książkowym, ale pisarka nie planuje na tym poprzestać i aktualnie pracuje nad drugą powieścią.
Krystyna Śmigielska
Krystyna Śmigielska (ur.1957 r.), autorka książek: „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią”, „Tekla”, Skarb z leśnego grobowca”, „Tekla i płaczący braciszek”, „Mój przyjaciel Kwako”, „Jabłko i Mięta w przedszkolu” oraz powieści dla dorosłych czytelników: „Ty to głupia jesteś”, „Zbieracz grzechów i inne opowiadania”, „Berżeretka bez przepisu”, „Gotowe na zmiany”, „Kochanek pani Grawerskiej”, „Z twojej winy”, „Pokurcz”. Współpracowała z Wydawnictwami Skrzat, Replika, Alegoria, Bibliotekarium.
Joanna Jarczyk
Joanna Jarczyk urodzona w 1994r. Pisze, rysuje i gra na organach. Jest artystyczną duszą, która każdego dnia spełnia się w swoich pasjach. Pracuje jako organistka. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się od publikacji e-booka pt. "Vide". Wydała również dwie powieści fantastyczne z serii: "Zgromadzenie", kolejna część będzie miała premierę jeszcze w tym roku. Najnowsza książka o tajemniczym tytule "Raven" jest jej oczkiem w głowie.święta".
Monika Knapczyk
Robert Rynkowski
Nazywam się Iwona Anna Dylewicz (rocznik 1969). Obecnie mieszkam i tworzę we Wrocławiu. Jestem pisarką, poetką, a także rysowniczką-samoukiem. Choć opowiadam mroczne, mocno działające na wyobraźnię, budzące mnóstwo emocji oraz pytań historie, sama pozostaję pogodną i otwartą osobą, która z prawdziwą pasją stara się realizować swoje marzenia.
Przysłowie mówi: "ciągnie wilka do lasu". I chociaż długo poszukiwałam swojej drogi czy miejsca w życiu, moim „lasem” okazały się być artystyczne kręgi, w których czułam się po prostu sobą. Ale samą przygodę z literaturą i rysunkiem zaczęłam dość dawno, właściwie jeszcze w czasach liceum. Wtedy próbowałam stawiać pierwsze kroki na literackim gruncie (poezja, proza). Podejmowałam też niełatwe zadanie przeniesienia obrazów z mojej wyobraźni na papier i to zarówno w formie grafik, jak i ciągu słów. Wszystkim wydawało się, że to jedynie „przelotna znajomość”... Ostatecznie pasja wygrała z nauką, bo jak mówił Albert Einstein: "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona".
Od paru lat przygoda dojrzewała i coraz bardziej zmieniała się w trwały związek, którego owocem jest debiutancka powieść z pogranicza realizmu magicznego "Teatr snów", dodatkowo wzbogacona mrocznymi ilustracjami mojego autorstwa (bliższe informacje na https://ksiegarnia.dygresje.pl/ksiazka/teatr-snow/). W pisaniu staram się odchodzić od schematów, nie idę na łatwiznę i stale poszukuję nowych dróg ekspresji, stawiając na jakość opowiadanych historii, których przesłaniem jest walka do końca. Mimo przeszkód. Obecnie pracuję nad kolejną częścią przygód Rudej - bohaterki "Teatru snów". Serdecznie zapraszam do przeczytania książki.
Druga dziedzina, w której stale się rozwijam to rysunek. Grafika równie mocno działa na zmysły czytelnika. W mojej wirtualnej galerii https://skaleczona.deviantart.com/gallery/ zobaczycie kilkanaście prac - większość czarno-białych w ołówku oraz tzw. digitalarts, gdzie próbuję bawić się kolorami. Wciąż bowiem staram się łączyć swoje pasje: słowa malowane obrazem i obrazy malowane słowami.
Wierzę w magię. Lubię symbolikę, oniryzm, mroczne i tajemnicze klimaty, jesień, a także dobrą muzykę oraz ciekawą lekturę. Inne zainteresowania - jak działa wszechświat, śpiewanie, hodowanie kwiatów doniczkowych oraz hobby - odkrywanie świata i... siebie. Nieustannie. Ach, prawie zapomniałabym dodać, że uwielbiam czerwone wino i miód pitny.
Alicja Elżbieta Halatówna
Alicja Elżbieta Halatówna - urodzona 1 maja 1958 r., autorka powieści “Spełnione marzenia”, która jest debiutem literackim.
Halatówna, to pseudonim literacki, a zarazem nazwisko rodowe. Dlaczego? Ponieważ treść tej powieści bardziej pasuje do tego właśnie nazwiska 😉
Prywatnie – wdowa, matka trójki dorosłych dzieci i czwórki wnucząt, które są najważniejszymi osobami w jej życiu. Dom i rodzina to najważniejsze wartości, ponieważ twierdzi, że dom, to nie ściany, lecz ludzie w nim zamieszkujący. Prawdziwszy dom może być na strychu lub w piwnicy niż ten piękny, z gładkimi ścianami. Dom musi mieć duszę, bo to ważniejsze od pięknych mebli.
Uwielbia zwierzęta i długie spacery, dlatego łączy jedno z drugim. Jako posiadaczka psa, codziennie pokonuje kilka kilometrów ku uciesze swojej suczki Gildy. Emerytka, która ciągle jeszcze pracuje, ponieważ praca wypełnia samotne życie i jest jej pasją.
Jej pasją są również podróże i zwiedzanie nowych miejsc, dlatego chętnie przemieszcza się, poznając je. Czasami autem, gdzie Gilda chętnie zajmuje miejsce na tylnym siedzeniu jadą w znane lub... nieznane, a czasem w autokarze na miejscu pilota 😊. Miłośniczka takich dziwnych przysmaków jak: czekolada z solą morską, bądź z chili, jednak jak twierdzi, ze wszystkich deserów najbardziej lubi śledzie (pod każdą postacią). Zdarza się, że łączy to ze sobą 😉.
Optymistka z dużym poczuciem humoru i dystansem zarówno do siebie jak i innych.
Ella Raj
E.Raj to urodzona w Krakowie początkująca pisarka, która debiutowała powieścią z gatunku dark fantasy, pod tytułem "Uczeń nekromanty" - stanowiącą tom pierwszy pięciotomowej serii.
Z wykształcenia grafik i kulturoznawca, jest żoną i mamą dwójki dzieci. Pracuje z domu. Jej pasją jest astronomia, malowanie, czytanie, wspinaczka górska i sztuki walki. Z racji zawodu ilustracje do książek oraz filmy promocyjne wykonuje samodzielnie.
Przygodę z pisaniem zaczęła wcześnie, bo mając dziewięć lat. Od tamtego czasu nieustannie coś pisała, głównie opowiadania a nawet dwie pełnowymiarowe powieści po blisko 700 stron, które jednak trzyma w szufladzie
Aktualnie kończy kolejną książkę pod roboczym tytułem "Pożerca", z gatunku fantasy z elementem sf.
Natomiast drugi tom Ucznia nekromanty ukaże się najprawdopodobniej dopiero w 2021 z powodu opóźnień związanych z epidemią
Na jej stronie www.uczennekromanty.pl/potwor można pobrać dwa darmowe rozdziały stanowiące prequel Ucznia a kolejny już w przygotowaniu "
Mariusz Wojteczek
Rrocznik '82. Obecnie Krakus, trochę z przypadku, trochę z zasiedzenia. Prowadzi blog „Garaż Hermetyczny. Blog o popkulturze”. Regularnie pisuje recenzje dla portali Dzika Banda, Booklips.pl i Grabarz Polski. Pisze opowiadania, które dotychczas publikował w Grabarzu Polskim, Okolicy Strachu, Bramie, Histerii oraz w antologiach „Słowiańskie koszmary” , „Licho nie śpi”, „CITY 4” czy „Sny Umarłych 2019”. Laureat czwartego miejsca w konkursie „X” na dziesięciolecie magazynu Creatio Fantastica. W styczniu 2018 wydał autorski zbiór opowiadań „Ballady morderców”. Miłośnik popkultury i dobrej muzyki, nałogowy zbieracz książek, komiksów i płyt. Mieszka już niestety bez kotów, ale za to z żoną i jest mu z tym dobrze.
Łukasz Migura
Piszę od szesnastego roku życia. Zacząłem od dziennika internetowego skierowanego do najbliższych, później przyszła kolej na wysyłanie tekstów do czasopism pokroju CD-Action. Kiedy skończyłem technikum, marzyłem o pracy w redakcji lokalnego tygodnika. I wiecie co? Udało się.
Na studiach pisałem do Wiadomości Rudzkich i Gońca Górnośląskiego. Zaczynałem także bawić się w pisanie opowiadań, z tyłu głowy planując fabułę mojej pierwszej powieści. Fragmenty nieukończonej książki publikowałem na nieistniejącej już stronie. Był to czas kiedy zastanawiałem się, czy bardziej zależy mi na pisaniu prozy, czy na prowadzeniu bloga. W międzyczasie moje teksty na temat muzyki, książek i filmów można było czytać w wydawanym na wyspach Magazynie Emigrant oraz na stronie wydawnictwa muzycznego Wyspa.fm.
Kiedy coraz bardziej skłaniałem się ku prozie, wykupiłem domenę https://lukaszmigura.com. Wszystko inne zacząłem traktować jako miłą odmianę, zawsze jednak wracałem do podstawowej aktywności. Zrozumiałem, że chce poświęcić się tworzeniu opowieści.
Bruno Wioska
Bruno Wioska urodził się na Śląsku w Mysłowicach w 1944 r. Autor i artysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu studiów został powołany przez Ambasadę Francji w Warszawie do Francji, aby dalej rozwijać swoją wiedzę artystyczną. W 1987 r. Przeprowadził się z rodziną do Bonn, od 1992 r. Mieszka w hrabstwie Vettelhoven. Oprócz malarstwa pisze książki w języku polskim i niemieckim, najczęściej związane ze sztuką. Autor sześciu wydanych powieści.
Aleksandra Jursza
Kim jestem?
Ola. Ola Jursza. Tak na mnie by wołali na dzielni, gdybym nie zatopiła się całkowicie w świecie literatury. Cudzej i własnej.
Swego czasu prowadziłam portal begoodart.com, obecnie skupiam się na blogu "Światy Aleksandry". Studiuję drugi rok pisarstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, z czego jestem bardzo zadowolona. Zamierzam podbić świat swoją prozą, a "Złote myśli kwantowe" to tylko początek tego wspaniałego planu...
Bartek Biedrzycki
Ala – wymyśliła cały projekt i stworzyła historię braci. Pracowała w korporacji, ale gdy została mamą rzuciła wszystko i teraz pracuje w szkole podstawowej. Ucząc zdalnie uświadomiła sobie kilka rzeczy i zapragnęła wesprzeć rodziców a z uczniami mieć częstszy kontakt. Najpierw planowała przeczytać im zdalnie „Za półką z książkami”, potem postanowiła napisać własną powieść. Ponieważ nie każde dziecko może dowolnie korzystać z komputera, postanowiła nagrać audiobook, który rodzice mogą puścić małemu odbiorcy w dowolnym momencie. Cieszy się, że na co dzień otoczona jest tak kreatywnymi ludźmi.
Bartek – jest specjalistą IT i pisarzem fantastycznym. Córkę zaraził miłością do anime, syna – do gier fabularnych i komiksów. Ponieważ jego żona, szwagierka i ciotka są nauczycielkami ze spokojem przyjął prośbę o wsparcie. Zwykle pisze o twardych wojownikach, którzy sami mierzą się z całym światem, więc pomoc przy historii o niechętnym puszystym bohaterze, który rusza na campbellowską wyprawę była dla niego wyzwaniem. Odpowiada za wszystkie nudne i mało zrozumiałe opisy.
Szymon Kurowski
Urodził się w 1998 roku w Katowicach, gdzie zaczęła się jego przygoda ze sportem. W wieku sześciu lat został posłany na basen i tak zakochał się w pływaniu, że podporządkował swoje życie tej dyscyplinie. W trakcie trenowania zaobserwował braki szkoleniowe w przygotowaniach młodych sportowców i tak zrodził się pomysł na napisanie rozwojowych książek. Najpierw w 2018 roku miała premierę książka "Mały poradnik jak być wielkim sportowcem", następnie w 2020 roku "Fabryka mistrzów". Obu książkom przyświeca cel - rozwój mentalny i motoryczny sportowców, świadome trenowanie zawodników i zawodniczek wszelakich sportów.
Piotr Tymiński
Piotr Tymiński urodzony w 1969. Historyk z wykształcenia i zamiłowania, specjalista w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce. Jego twórczości przyświeca myśl przekazywania czytelnikom wiadomości z naszych dziejów w jak najbardziej przystępny sposób. Autor poczytnych powieści historycznych: Wołyń. Bez litości oraz Przybysz.
Jak układała się współpraca?
Do niedawna wahałam się przed nawiązywaniem kontaktów z Pisarzami. Żyłam w przekonaniu, że osoby piszące powieści nie będą miały czasu odpisywać na wiadomości małego bloga, jakim jeszcze jesteśmy. Myliłam się. Osoby, z którymi nawiązaliśmy współpracę są otwarte, pomocne i chętnie odpowiadają na nasze wiadomości. Współpraca z nimi to czysta przyjemność. Wymiana myśli, poglądów, poznanie wzajemnych potrzeb, sprawiają, że każda ze stron jest zadowolona z nawiązanej współpracy. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania będą trwały lata.
Olimpia & Lukas