OliWolumin

Z kim współpracujemy

Olimpia & Lukas

Realizacje

Słowo wstępu

W tym miejscu poznacie Pisarzy, z którymi nawiązaliśmy kontakt i go utrzymujemy. Zapoznacie się tutaj z osobami, które realizują plany zawodowe i jednocześnie zajmują się swoją pasją, jaką jest pisanie. To strona, gdzie znajdziecie tych, których książki przeczytaliśmy i zrecenzowaliśmy. Promujemy prace osób, które nam zaufały. Jeśli chcecie dołączyć do tego grona, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Możecie liczyć na rzetelne recenzje i promowanie danej książki, a także patronat medialny.

Do niedawna wahałam się przed nawiązywaniem kontaktów z Pisarzami. Żyłam w przekonaniu, że osoby piszące powieści nie będą miały czasu odpisywać na wiadomości małego bloga, jakim jeszcze jesteśmy. Myliłam się. Osoby, z którymi nawiązaliśmy współpracę są otwarte, pomocne i chętnie odpowiadają na nasze wiadomości. Współpraca z nimi to czysta przyjemność. Wymiana myśli, poglądów, poznanie wzajemnych potrzeb, sprawiają, że każda ze stron jest zadowolona z nawiązanej współpracy. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania będą trwały lata. 😊

Działania OliWolumin w ramach realizacji

Prezentacje

Prezentacja powieści w formie pisanej bądź filmu prezentacyjnego
Sprawdź

Recenzje

Rzetelna Recenzja powieści
Sprawdź

Filmy

Wideo Prezentacja Powieści, Zapowiedź, Recenzja
Sprawdź

Relacje

Relacja Wideo z Wydarzenia
Sprawdź

Poznajmy autorów i wydawnictwa

Tutaj znajdziecie informacje o Autorach jak i Wydawnictwach, z którymi współpracujemy. Informacje jakie zostały nam udostępnione pomogą Wam bliżej poznać ich działalność jak i twórczość, pomocne będą tutaj  strony internetowe, e-sklepy gdzie możecie nabyć bezpośrednio powieści jak również kanały w social mediach.  Poznacie także ich pasje i zainteresowania. 

Poznajmy się

Paweł Kopijer

Paweł Kopijer urodził się w 1970 r. w Warszawie. Studiował matematykę, elektronikę i zarządzanie, absolwent brytyjskiego MBA. Przedsiębiorca, menedżer, wykładowca akademicki, trener, coach, konsultant i ekspert efektywności rozwoju. Autor licznych publikacji, standardów z obszaru zarządzania oraz metodologii badań rynkowych. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pasjonat technik samokontroli umysłu, efektywności osobistej oraz piłki nożnej, z zamiłowania śledzący odkrycia dotyczące nowoczesnych technologii i fizyki kwantowej. Pisanie to jego życiowa pasja, a tworzenie światów Fantasy to sfera wyzwań intelektualnych.  Dwadzieścia pięć lat doświadczeń w biznesie ustępuje obecnie miejsca realizacji tego marzenia. Stworzone od podstaw uniwersum Dwuświata staje się kanwą dla serii powieści z osadzonymi wątkami wyrazistych bohaterów. Pierwszy tom Kronik Dwuświata, zatytułowany „Mrok we Krwi” wprowadza Czytelnika w intrygującą, wielowarstwową fabułę w klimatach magii i miecza.

Franciszek Piątkowski

Franciszek Marek Piątkowski – mąż Karoliny, tata Zuzi, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański. żerca w lubelskiej grupie Krucze Gniazdo, autor pierwszej, nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. „Powiernik”. Wkrótce ukaże się druga część powieści pt. „Widzący”. Książkę można zamawiać na stronie fanpage na FB https://www.facebook.com/Powiernikpowiesc/ lub bezpośrednio u autora.

Michał Biarda

Nazywam się Michał Biarda i jestem programistą, któremu odbiło i zaczął pisać powieści. Co więcej, istnieją ludzie, którzy twierdzą, że to naprawdę kawał dobrej lektury. I nie, nie mam na myśli jedynie żony i matki, moich dwóch najwierniejszych fanek ;-).

Książki, które tworzę, są lekko zakręcone i nieoczywiste, ale po ostatniej kropce zawsze wszystko układa się w fascynującą całość. O spójność i logikę wydarzeń dba moja dusza informatyka, a o styl i język – fantastyczny zespół profesjonalnych redaktorów.

Monika Knapczyk

Monika Knapczyk – pisarka, wydawca, blogerka. 
 
Rocznik 1977. Urodzona w Radomiu, mieszka obecnie w Puławach. Z wykształcenia doktor nauk technicznych, w życiu prywatnym mama dwójki dzieci. 
 
Autorka zbioru wierszy „Zegar melodii”, powieści „Vaira” i zbioru opowiadań „Wieża Zapomnienia”, właścicielka nieformalnego malutkiego Wydawnictwa Inspiracje. Przez pół roku prowadziła cyfrowy magazyn kulturalno-literacki „Wena”.
 
Oprócz książek lubi języki obce, psychologię i robótki ręczne.

Robert Rynkowski

Robert M. Rynkowski urodził się w 1971 r. w Suwałkach. Z wykształcenia teolog, z zawodu urzędnik, a z pasji pisarz. Jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym serii powieści przygodowych o perypetiach Karoliny i Anety oraz paczki ich sympatycznych przyjaciół. Pisze również dla dorosłych. Oprócz książek teologicznych spod jego pióra wyszła powieść „Dwa stadiony. Kryminał z duszą” (planowana jest kontynuacja). Prowadzi stronę autorską i jest aktywny w mediach społecznościowych.

Alicja Elżbieta Halatówna

Alicja Elżbieta Halatówna – urodzona 1 maja 1958 r., autorka powieści “Spełnione marzenia”, która jest debiutem literackim.

Halatówna, to pseudonim literacki, a zarazem nazwisko rodowe. Dlaczego? Ponieważ treść tej powieści bardziej pasuje do tego właśnie nazwiska 😉

Prywatnie – wdowa, matka trójki dorosłych dzieci i czwórki wnucząt, które są najważniejszymi osobami w jej życiu. Dom i rodzina to najważniejsze wartości, ponieważ twierdzi, że dom, to nie ściany, lecz ludzie w nim zamieszkujący. Prawdziwszy dom może być na strychu lub w piwnicy niż ten piękny, z gładkimi ścianami. Dom musi mieć duszę, bo to ważniejsze od pięknych mebli.

Uwielbia zwierzęta i długie spacery, dlatego łączy jedno z drugim. Jako posiadaczka psa, codziennie pokonuje kilka kilometrów ku uciesze swojej suczki Gildy. Emerytka, która ciągle jeszcze pracuje, ponieważ praca wypełnia samotne życie i  jest jej pasją.

Jej pasją są również podróże i zwiedzanie nowych miejsc, dlatego chętnie przemieszcza się, poznając je. Czasami autem, gdzie Gilda chętnie zajmuje miejsce na tylnym siedzeniu jadą w znane lub… nieznane, a czasem w autokarze na miejscu pilota 😊. Miłośniczka takich dziwnych przysmaków jak:  czekolada z solą morską, bądź z chili, jednak  jak twierdzi, ze wszystkich deserów najbardziej lubi śledzie (pod każdą postacią). Zdarza się, że łączy to ze sobą 😉.

Optymistka z dużym poczuciem humoru i dystansem zarówno do siebie jak i innych.

Bruno Wioska

Bruno Wioska urodził się na Śląsku w Mysłowicach w 1944 r. Autor i artysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu studiów został powołany przez Ambasadę Francji w Warszawie do Francji, aby dalej rozwijać swoją wiedzę artystyczną. W 1987 r. Przeprowadził się z rodziną do Bonn, od 1992 r. Mieszka w hrabstwie Vettelhoven. Oprócz malarstwa pisze książki w języku polskim i niemieckim,  najczęściej związane ze sztuką. Autor sześciu wydanych powieści.

Aleksandra Jursza

Kim jestem?

Ola. Ola Jursza. Tak na mnie by wołali na dzielni, gdybym nie zatopiła się całkowicie w świecie literatury. Cudzej i własnej.

Swego czasu prowadziłam portal begoodart.com, obecnie skupiam się na blogu „Światy Aleksandry”. Studiuję drugi rok pisarstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, z czego jestem bardzo zadowolona. Zamierzam podbić świat swoją prozą, a „Złote myśli kwantowe” to tylko początek tego wspaniałego planu…

Piotr Tymiński

Piotr Tymiński urodzony w 1969. Historyk z wykształcenia i zamiłowania, specjalista w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce. Jego twórczości przyświeca myśl przekazywania czytelnikom wiadomości z naszych dziejów w jak najbardziej przystępny sposób. Autor poczytnych powieści historycznych: Wołyń. Bez litości oraz Przybysz.

Edward Strun

Urodzony w 1981 r. na Górnym Śląsku, z zawodu inżynier budownictwa, z zamiłowania domorosły filozof, pasjonujący się astrofizyką i kosmologią. Miłośnik gadów – ale tylko tych rozkosznych. Posiada w swojej hodowli kameleona jemeńskiego, dwa gekony orzęsione i żółwia stepowego.

Pseudonim „Strun” pochodzi od teorii strun, a „Edward” od Edwarda Wittena, jednego z najważniejszych propagatorów tej teorii.

Iwona Anna Dylewicz

Nazywam się Iwona Anna Dylewicz (rocznik 1969). Obecnie mieszkam i tworzę we Wrocławiu. Jestem pisarką, poetką, a także rysowniczką-samoukiem. Choć opowiadam mroczne, mocno działające na wyobraźnię, budzące mnóstwo emocji oraz pytań historie, sama pozostaję pogodną i otwartą osobą, która z prawdziwą pasją stara się realizować swoje marzenia.

Przysłowie mówi: „ciągnie wilka do lasu”. I chociaż długo poszukiwałam swojej drogi czy miejsca w życiu, moim „lasem” okazały się być artystyczne kręgi, w których czułam się po prostu sobą. Ale samą przygodę z literaturą i rysunkiem zaczęłam dość dawno, właściwie jeszcze w czasach liceum. Wtedy próbowałam stawiać pierwsze kroki na literackim gruncie (poezja, proza). Podejmowałam też niełatwe zadanie przeniesienia obrazów z mojej wyobraźni na papier i to zarówno w formie grafik, jak i ciągu słów. Wszystkim wydawało się, że to jedynie „przelotna znajomość”… Ostatecznie pasja wygrała z nauką, bo jak mówił Albert Einstein: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”.

Od paru lat przygoda dojrzewała i coraz bardziej zmieniała się w trwały związek, którego owocem jest debiutancka powieść z pogranicza realizmu magicznego „Teatr snów„, dodatkowo wzbogacona mrocznymi ilustracjami mojego autorstwa (bliższe informacje na https://ksiegarnia.dygresje.pl/ksiazka/teatr-snow/). W pisaniu staram się odchodzić od schematów, nie idę na łatwiznę i stale poszukuję nowych dróg ekspresji, stawiając na jakość opowiadanych historii, których przesłaniem jest walka do końca. Mimo przeszkód. Obecnie pracuję nad kolejną częścią przygód Rudej – bohaterki „Teatru snów„. Serdecznie zapraszam do przeczytania książki.

Druga dziedzina, w której stale się rozwijam to rysunek. Grafika równie mocno działa na zmysły czytelnika. W mojej wirtualnej galerii https://skaleczona.deviantart.com/gallery/ zobaczycie kilkanaście prac – większość czarno-białych w ołówku oraz tzw. digitalarts, gdzie próbuję bawić się kolorami. Wciąż bowiem staram się łączyć swoje pasje: słowa malowane obrazem i obrazy malowane słowami.

Wierzę w magię. Lubię symbolikę, oniryzm, mroczne i tajemnicze klimaty, jesień, a także dobrą muzykę oraz ciekawą lekturę. Inne zainteresowania – jak działa wszechświat, śpiewanie, hodowanie kwiatów doniczkowych oraz hobby – odkrywanie świata i… siebie. Nieustannie. Ach, prawie zapomniałabym dodać, że uwielbiam czerwone wino i miód pitny.

Ewelina Gac

Ewelina Gac to autorka bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata. Zanim wyjechała do Turcji na studencką wymianę nie spodziewała się, że będzie studiować ekonomię w Grecji, sprzedawać lody w Stanach Zjednoczonych, studia skończy w czeskiej Pradze i zostanie księgową na Węgrzech.

Wydawnictwo AlterNatywne

Nie wydajemy książek tylko po to, aby je wydać (jak czyni to wiele wydawnictw ze współfinansowaniem autorów), ale publikujemy, aby sprzedawać (jak wydawnictwa tradycyjne).

A żadna książka nie będzie mieć wysokiej sprzedaży, bez płatnej reklamy.

Zaś żaden wydawca nie będzie inwestował w reklamę książki, która nie jest publikacją najwyższej jakości.

Dlatego my wydajemy tylko najlepsze tytuły, a następnie reklamujemy je za własne pieniądze, aby sprzedać jak najwięcej egzemplarzy każdej książki.

Wydając książkę w Wydawnictwie AlterNatywnymjesteś bezpieczny, bo Twoja książka jest we właściwych rękach, których właściciele wiedzą jak reklamować i potrafią sprzedawać.


Jeśli nam się nie uda wypromować Twojej książki, to prawdopodobnie nie uda się to nikomu.

Thomas Arnold

Urodziłem się w 1985 roku w Rybniku, a mieszkam w niewielkiej miejscowości na Śląsku – Rydułtowach. Myślę, że wciąż poszukuję odpowiedzi na pytanie, co skłoniło mnie do pisania, gdyż w szkole zawsze preferowałem przedmioty ścisłe i ostatecznie wylądowałem na kierunku farmacja. Do niedawna pracowałem w zawodzie, ale od marca 2018 roku postanowiłem więcej czasu poświęcić pisaniu, któremu obecnie podporządkowuję swój dzień. Co daje pisanie? Wszystko, czego nie dawała farmacja, a w szczególności swobodę działania. Moja literacka historia rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to ukazał się thriller medyczny o zabarwieniu sensacyjnym – „Anestezja”. W 2015 roku książką „33 dni prawdy” rozpocząłem cykl powieści z detektywami Adamsem i Rossem. Od tego czasu ukazały się także: „Tetragon”, „Horyzont umysłu” oraz „Efektor”. Gdy nie piszę, sam chętnie czytam. Nie pogardzę również ciekawym filmem i serialem. Najczęściej sięgam po książki sensacyjne, przygodowe, kryminały, a ostatnio również fantasy. Do moich ulubionych autorów należą B. Haig, R. Ludlum, D. Brown, C. Cussler, H. Coben, G. R. R. Martin. Rok 2018 uznaję za przełomowy w moim życiu. Nie tylko dlatego, iż postanowiłem w przeważającej mierze poświęcić się pisaniu, ale także chcę zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Wielokrotnie pytany, kiedy wreszcie pojawi się książka osadzona w Polsce, odpowiadam: „Nadal nie wiem” 🙂, ale nawiązałem współpracę z jednym z największych magazynów farmaceutycznych, dla których zobowiązałem się napisać kilka kryminalnych opowiadań dziejących się we wspomnianej branży. Co więcej, postanowiłem także zmierzyć się z zupełnie nową szufladką literatury – fantastyką. Od dwóch lat pracowałem nad własnym światem fantasy (uniwersum) i wreszcie udało mi się osadzić w nim pierwszą historię. A co z tego wszystkiego wyjdzie? Wkrótce się okaże.

Anna Musiałowicz

Z wykształcenia pedagog-resocjalizator. Z natury włóczykij. W chwilach wolnych od obowiązków rodzinnych i zawodowych grywa w szachy, nawiedza zamki, rysuje, gdzie popadnie i co popadnie, zazwyczaj słucha heavy metalu i rocka, czyta głównie fantasy. Z zamiłowania pisarka.

Jako autor debiutowała w marcu 2016 roku. Jako redaktor i korektor działa głównie w wydawnictwach związanych z horrorem i fantasy, zajmuje się również promocją książek. Jej opowiadania i drabble zostały opublikowane w magazynach i antologiach związanych z literaturą grozy i podręcznikach RPG. W 2020 roku premierę będzie miała jej debiutancka powieść „Diabeł zza okna”.

Klaudiusz Lach

Nazywam się Klaudiusz Lach. Urodziłem się w 1974 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Swoją przygodę z Londynem rozpocząłem kilkanaście lat temu kiedy po raz pierwszy postawiłem stopę na tutejszych ulicach i zadarłem głowę sprawdzając godzinę na szczycie Big Bena.
 
Od tamtego momentu mieszkam, pracuję i tworzę pod niebem tego niebywałego miasta. Pisałem w zasadzie od zawsze ale dopiero od kilku lat media społecznościowe zapewniają mi nieograniczoną przestrzeń dla szerszej prezentacji mojej  twórczości. Wydałem właśnie swoją pierwszą książkę a kolejna znajduje się w przygotowaniu.
 
Pisanie to najbliższa mi forma ekspresji a moment kiedy zasiadam do klawiatury jest jak zaciśnięcie dłoni na klamce do krainy mojej wyobraźni. Wydana książka jest moją dumą.
 
Nie jedyną wszakże  bo jestem ojcem najwspanialszej córki na świecie. Utalentowanej studentki jednego z angielskich uniwersytetów.

Karol Kłos

Karol Kłos (ur. 12 marca 1961 r.) Zamieszkały w Jastarni. Ukończył Liceum Elektryczne w Wejherowie (rocznik 1981). W latach 1983-86 pracował na budowie Elektrowni Jądrowej Żarnowiec w Nadolu. Pracownik Urzędu Morskiego w Gdyni na stanowisku Latarnik, w latach 1986-1998 w Radiolatarni Morskiej w Helu, potem Latarni Morskiej w Jastarni. W latach 1997-2001 reporter, dziennikarz i redaktor lokalnej gazety „Jastarnicko Kleka”. W latach 2008-2010 publikuje w społecznościowym serwisie dziennikarstwa obywatelskiego www.wiadomości24.pl

Od kiedy poznałem literki w szkole podstawowej (1969) jestem nałogowym miłośnikiem książek. Od kiedy rozpocząłem pracę w Urzędzie Morskim (1986) jestem nałogowym miłośnikiem latarni morskich.

Publikacje

1998 – Esej „Pomnik lata” w miesięczniku „Pomerania”, w wyniku uzyskania wyróżnienia w konkursie literackim „Lato na Kaszubach i Pomorzu” organizowanym przez redakcję miesięcznika.

2006 – Opowiadanie „Rok” w miesięczniku literackim „Parnasik” (Nr 1/2 (53/54) Wiosna 2006). Opowiadanie to zajęło 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie o tematyce współczesnej (2004), zorganizowanym przez gdański klub artystyczny „Winda” i otrzymało nagrodę marszałka województwa pomorskiego.

2006 – Opowiadanie „Jagody” w antologii laureatów XIII Konkursu Literackiego Kędzierzyn-Koźle 2006 „Krajobrazy słowa”, za zdobycie wyróżnienia w kategorii prozy.

2010 – Powieść „Latarnik” w wydawnictwie „Poligraf”.

2011 – Powieść „Latarniczka” w wydawnictwie „Poligraf”.

2011 – Wiersz „Rybak i poeta” w tomie „Beatyfikacja Jana Pawła II – Wiersze prosto z serca”. Stowarzyszenie Miłośników Gminy Jastarnia i Rozwoju Turystyki PÓŁWYSEP 2011.

2011 – Opowiadanie „Duch” w antologii „31.10 Halloween po polsku”, Wydawnictwo WRCW 2011.

2018 – Powieść „Kot Amadeus w Sopocie” w systemie wydawniczym Ridero.

2019 – Powieść „Porwanie” w systemie wydawniczym Ridero.

Jacek Piekiełko

Rocznik 1989. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Na papierze debiutował opowiadaniem Czarny lęk pada w antologii Dziedzictwo Manitou wydawnictwa Replika. Publikował na portalu literackim Fabrica Librorum,  Horror Online, dwumiesięczniku Qfant, w czasopiśmie internetowym Grabarz Polski oraz w kwartalniku Relacje-Interpretacje i tygodniku Kronika Beskidzka. Laureat ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015. Horror i kryminał to gatunki literatury popularnej, do których mu najbliżej. Za najbardziej przerażające opowiadania grozy uważa Spojrzenie S. Grabińskiego, Właściwy instrument J. Eversona oraz Lecz za plecami zawsze słyszę… D. Morrella. Za powieść „Ciemne siły” otrzymał nominację do nagrody serwisu Lubimy Czytać na najlepszy horror 2017 r. 

 

Agnieszka Karecka

Agnieszka Karecka – autorka debiutanckiej powieści pt. „Po drugiej stronie jeziora”. Urodzona w 1994r w Świdnicy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z zawodu nauczyciel. Pasjonatka literatury fantastycznej i obyczajowej. W wolnych chwilach zajmuje się charakteryzacją teatralno-filmową. Prywatnie szczęśliwa żona oraz świeżo upieczona mama. 

Jak układała się współpraca?

Tutaj znajdziecie opinie Autorów i Wydawnictw odnośnie współpracy z OliWoluminem. Zawsze zadajemy dwa pytania i towarzyszą temu pewne obawy…

Staramy się jak najlepiej wykonać zlecone nam zadanie i póki co, wszystko przebiega z dobrym skutkiem, a osoby, które nam zaufały, są zadowolone z podjętej współpracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości Ci właśnie twórcy powrócą do nas ze swoimi nowymi dziełami i będą nadal zadowoleni z naszej pracy.

Olimpia

#109 Recenzja „Wojownicy. Manga. Przygody Szarej Pręgi”

Erin Hunter
Recenzja "Komornik, czyli śmieszna opowieść o emigracji" Tomasz Cze

#108 Recenzja „Komornik, czyli śmieszna opowieść o emigracji”

Tomasz Cze

#107 Recenzja „Szarak na studniówce”

Michał Biarda
error: