Agnieszka Karecka

#90 Recenzja „Po drugiej stronie jeziora”

#90 Recenzja "Po drugiej stronie jeziora"

"Po drugiej stronie jeziora" Tom 1 Agnieszka Karecka

Recenzja

Wstęp

Powieść fantasy „Po drugiej stronie jeziora” jest debiutem Agnieszki Kareckiej. To napisane bardzo lekkim językiem młodzieżowe fantasy. Bohaterką tej historii jest Mia Lang. To dziewczyna dość skryta, nie lubiąca hucznych imprez. W swoje osiemnaste urodziny wymyka się nad jezioro, marząc o tym, by w jej życiu wydarzyło się coś niesamowitego, co wyrwie ją z szarej rzeczywistości. Życzenie się spełnia. Gdy Mia się budzi, nie poznaje otaczającego ją świata.

„Po drugiej stronie jeziora” to doskonała przygoda dla wszystkich, którzy lubią poznawać tajemnicze miejsca. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wygląda świat, w którym nieoczekiwanie znalazła się Mia, poznać jego tajemnice, wziąć udział w niebezpiecznej misji i spotkać ciekawe postaci, to polecam Wam ten debiut.

Kraina Locus

Mia trafia do dziwnej krainy. Gdy się budzi nad jeziorem jest bardzo zaskoczona, zupełnie nie rozpoznaje tego miejsca. Wkrótce poznaje Kleo, dziewczynę, która wszystko jej tłumaczy, a przynajmniej stara się to zrobić. Jak się okazuje, bohaterka trafiła do krainy Locus. To odległy świat, który znacznie różni się od miejsca, gdzie do tej pory żyła Mia. To dzika, pełna lasów kraina. Nie ma tu galerii handlowych, wysokich budynków, komunikacji miejskiej, nie ma nawet telefonów komórkowych. Za to dookoła jest cudownie przez Autorkę przedstawiona natura. To obraz z pogranicza snu i baśni. Zdezorientowana Mia szybko zaczyna dość dobrze funkcjonować w nowej rzeczywistości. To młoda, pragnąca przeżyć przygodę dziewczyna, która postanawia poznać miejsce, w którym się znalazła.

„Im bardziej poznawałam krainę Locus, tym moje pragnienie pozostania w tym miejscu nasilało się.”

Kleo bardzo ją we wszystkim wspiera. Wkrótce nastolatki zaprzyjaźniają się. Mia tłumaczy towarzyszce, że nie jest stąd, ale z odległego świata. Kleo chciałaby jej pomóc wrócić do domu. Jak to zrobić? Jest jeden sposób. Mia musi dołączyć do niebezpiecznej misji i dostać się do miasta, w którym być może mieszka osoba, która będzie mogła jej pomóc.

Misja

Mia Lang wraz z grupą ciekawych postaci wyrusza na pełną niebezpieczeństw misję, której celem jest wyzwolenie Krainy Pięciu Miast. Co złego dzieje się w krainie Locus i jak będą starali się pokonać przeciwności losu uczestnicy misji?  O tym dowiecie się czytając tę powieść.

Towarzystwo w jakim podróżuje Mia jest bardzo specyficzne. Każdy uczestnik misji pochodzi z innego miasta. Autorka stworzyła ciekawe postaci, które dają się lubić. Wspaniała, opiekuńcza zielarka Irma, oraz pełen humoru Rex to moi faworyci w tej historii. Mia jest bardzo zafascynowana wszystkim, co ją otacza. Tęskni za rodzicami, ale jest także ciekawa, jak to wszystko dalej się potoczy. Nie do końca zdaje sobie sprawę, z grożącego wszystkim niebezpieczeństwa. Zayn, przywódca grupy, postanawia nauczyć ją walki. Dziewczyna spotyka się z nim i próbuje opanować sztukę władania kataną. Nie jest to łatwe. Mia jest zmęczona przedzieraniem się przez leśne ostępy, jest najsłabsza ze wszystkich uczestników misji. Jednak za wszelką cenę stara się nie poddawać. Wkrótce odkrywa, że Zayn, który jest bardzo skryty, cyniczny, a także pełen sprzeczności, bardzo ją fascynuje. Stopniowo w dziewczynie rodzi się uczucie do tego tajemniczego mężczyzny. Czy jednak zostanie odwzajemnione?

Podsumowanie

Agnieszka Karecka "Po drugiej stronie jeziora"

Debiutancka powieść „Po drugiej stronie jeziora” Agnieszki Kareckiej to wspaniała podróż po bajecznej, pełnej niebezpieczeństw krainie Locus. Znalazłam w niej obrazowe opisy miejsc odwiedzanych przez grupę biorącą udział w misji. Każde miasto ma swoją specyfikę i bardzo różni się od kolejnego. Kraina Locus nie jest spójnym światem. Mamy tutaj bardzo ciekawie przedstawione różnice w funkcjonowaniu mieszkańców danego miejsca. Postać Mii, która z zagubionej dziewczyny staje się osobą dążącą do celu, bardzo mnie się spodobała. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła relacje rodzące się pomiędzy uczestnikami misji. Postacie są wyraziste, pełne humoru. Każda ma swoje nawyki i swój specyficzny charakter. Cudownie było czytać o rodzących się uczuciach wśród tej niewielkiej grupki śmiałków, którzy podążają ku niebezpieczeństwu. Wraz z Mią Czytelnik stopniowo poznaje zasady panujące w krainie Locus. Odwiedza wspaniale wykreowane miasta, w których istnieją tajemnice, a także rodzą się spiski. Wszystko to rozgrywa się w otoczeniu natury, która w tym świecie jest wszechobecna.

Jeśli lubicie czytać o magicznych i tajemniczych krainach, chcecie poznać ciekawe postacie, wziąć udział w niebezpiecznej misji, to ja Wam gorąco polecam ten debiut. Powieść została napisana lekkim i przyjemnym językiem. Czytelnik znajdzie tutaj humor, ale także poczuje na plecach powiew niebezpieczeństwa. Ja gorąco dopinguję bohaterów. Jestem niezmiernie ciekawa, jak zakończy się ich misja oraz co zrobi Mia – czy będzie chciała wrócić do swojego świata i zapomni o Zaynie? Tego, mam nadzieję, dowiem się, czytając kolejny tom tej barwnej historii. Niecierpliwie czekam na kontynuację przygód Mii i jej towarzyszy.

Kilka słów o powieści

Kilka słów o Autorze

Agnieszka Karecka

Agnieszka Karecka

Agnieszka Karecka – autorka debiutanckiej powieści pt. „Po drugiej stronie jeziora”. Urodzona w 1994r w Świdnicy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z zawodu nauczyciel. Pasjonatka literatury fantastycznej i obyczajowej. W wolnych chwilach zajmuje się charakteryzacją teatralno-filmową. Prywatnie szczęśliwa żona oraz świeżo upieczona mama. 

Agnieszka Karecka

Olimpia

Udostępnij

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Recenzja „Czteropalczaści” Marcin Masłowski | #141 |

Marcin Masłowski
Karuzela - Justyna Balcewicz

Recenzja „Karuzela” Justyna Balcewicz | #140 |

Justyna Balcewicz
Dom, który widział zbyt wiele

Recenzja „Dom, który widział zbyt wiele” Aneta Grabowska | #139 |

Aneta Grabowska
error: