OliWolumin

O NAS

Olimpia & Lukas

OliWolumin - Kilka słów o nas

Dlaczego oliwolumin?

Momentalnie chce się napisać – bo wszystkie bardziej potoczne nazwy blogów czytelniczych są już zajęte… 🙂  Teraz tak na poważnie. Nazwa jest zbitkiem dwóch słów: Oli to zdrobnienie od imienia Olimpia, a wolumin to:

 

1. Jednostka introligatorska, biblioteczna: „zszyty i oprawiony tom obejmujący całość dzieła, jego część lub kilka różnych dzieł”,
2. Dawniej: „rękopisy lub teksty oprawne w grubą księgę”,
3. W starożytności: „ zapisany zwój papirusu lub pergaminu”,
4. Potocznie : egzemplarz, tom.                                                                      Źródło: Słownik wyrazów obcych, PWN, Warszawa 1980

Olimpia

Czyta i pisze.

Lukas

Nie czyta, ale to dzięki niemu strona powstała w takiej formie, jaką widzicie.

Olimpia ~ ANNA

Czytanie to moja pasja. Jestem typem człowieka, który żyje, bo czyta. Czytam odkąd tylko nauczyłam się składać litery. Nigdy nie zapomnę, jak w pierwszych klasach szkoły podstawowej pani bibliotekarka odpytywała mnie z książek, które oddawałam, bo nie do końca wierzyła, że w takim tempie je pochłaniam. Obecnie czytam w każdej wolnej chwili: w kąpieli, w czasie gotowania, w środkach komunikacji miejskiej. Czy Wy również macie wrażenie, że jeśli dziennie nie poczytacie, to Wasza kora mózgowa zaczyna mieć płaskostopie?

Do tego jestem istnym bibliofilem, moja biblioteka ciągle się rozrasta. Kocham przebywać w księgarniach, a jeszcze bardziej szukać perełek wydawniczych w antykwariatach. Bardzo często odwiedzam biblioteki.

Lukas ~ Łukasz

Od lat interesuję się grafiką komputerową i obróbką zdjęć. Staram się, by to co, tworzę było w pełni zadowalające. Potrafię spędzać godziny nad dopracowywaniem szczegółów, a jeśli efekt nie spełnia moich oczekiwań, zaczynam od początku i dążę do pełni zadowolenia. Uwielbiam oglądać filmy, a także grać w gry video. Stworzenie tej strony pochłonęło cały mój wolny czas. Niejednokrotnie wszystko zmieniałem, by uzyskać pożądany efekt. Często wdawałem się w spory z Olimpią, bo nasze gusta odnoście szaty graficznej chwilami były odmienne i musieliśmy szukać kompromisów. W przeciwieństwie do Olimpii ja nie znoszę czytać książek! Przeczytałem ich zaledwie kilka…

Zapytacie, co tu robię? Prezentuję Wam to, co pisze Olimpia i wspieram ją i motywuję, by czytała i pisała dalej, nieustannie wzbogacając swój warsztat twórczy.

Dlaczego właśnie blog?

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie, coś co lubicie lub też poznacie autorów, z którymi nie mieliście styczności, w końcu nie wszyscy czytamy to samo i nikt nie zna wszystkich pisarzy. Powstanie tej strony to połączenie naszych pasji i zainteresowań oraz chęć podzielenia się nimi z innymi. Blog będzie powstawał stopniowo i liczymy na to, że będziecie tutaj stale zaglądać. Z czasem, prócz recenzji książek pojawią się również porównania filmów powstałych na podstawie powieści, a także kilka innych rzeczy. Zapraszamy!!

Olimpia & Lukas

Targi Book&Play 20-22 Listopada Atlas Arena Łódź

Ostatnio dodane woluminy

Poznaj nas

Śledź Fanpage

Nasze Filmy

Instagram

Gdzie jeszcze nas znajdziecie?

nakanpie.pl

Kiedy To Było?

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Dom z ogrodem tanio sprzedam - Eliza Veinard

Zapraszam do przeczytania recenzji zbioru dwóch opowiadań kryminalnych „Dom z ogrodem tanio sprzedam…” autorstwa Elizy Veinard. Poznajcie emerytowanego komisarza Serge’a Olovskiego, który w sennym pikardyjskim miasteczku prowadzi nieoficjalne śledztwo w sprawie morderstwa.

Czytaj dalej

Wszystkie grzechy korporacji somnium - dawid kain

Wyruszcie w podróż po różnych rzeczywistościach i stańcie oko w oko z tajemniczą Korporację Somnium! Poznajcie nieśmiertelnych, którzy są już znużeni wiecznością i pragną śmierci. Odkryjcie miejsca, których nie można zmienić. Zmierzcie się z eksperymentami na ludzkim ciele i świadomości!

Czytaj dalej

Rodzina - Tim Miller

Poznajcie pewną rodzinę mieszkającą w Teksasie. Na starej, opuszczonej farmie ojciec uczy swoje pociechy zadawania bólu innym ludziom. To przerażający obraz tego, do czego potrafią być zdolne dzieci. Jest krwawo, obrzydliwie i przerażająco. Poznajcie rodzinę Masonów i ich ulubioną formę spędzania wolnego czasu…

Czytaj dalej

Cytowany Czwartek - Pennywise

Wiemy wszyscy, jak to się skończyło… Czy podobała Wam się powieść „To”? Którą ekranizację cenicie bardziej i dlaczego?

Czytaj dalej

error: