OliWolumin

O NAS

Olimpia & Lukas

OliWolumin - Kilka słów o nas

Dlaczego oliwolumin?

Momentalnie chce się napisać – bo wszystkie bardziej potoczne nazwy blogów czytelniczych są już zajęte… 🙂  Teraz tak na poważnie. Nazwa jest zbitkiem dwóch słów: Oli to zdrobnienie od imienia Olimpia, a wolumin to:

 

1. Jednostka introligatorska, biblioteczna: „zszyty i oprawiony tom obejmujący całość dzieła, jego część lub kilka różnych dzieł”,
2. Dawniej: „rękopisy lub teksty oprawne w grubą księgę”,
3. W starożytności: „ zapisany zwój papirusu lub pergaminu”,
4. Potocznie : egzemplarz, tom.                                                                      Źródło: Słownik wyrazów obcych, PWN, Warszawa 1980

Olimpia

Czyta i pisze.

Lukas

Nie czyta, ale to dzięki niemu strona powstała w takiej formie, jaką widzicie.

Olimpia ~ ANNA

Czytanie to moja pasja. Jestem typem człowieka, który żyje, bo czyta. Czytam odkąd tylko nauczyłam się składać litery. Nigdy nie zapomnę, jak w pierwszych klasach szkoły podstawowej pani bibliotekarka odpytywała mnie z książek, które oddawałam, bo nie do końca wierzyła, że w takim tempie je pochłaniam. Obecnie czytam w każdej wolnej chwili: w kąpieli, w czasie gotowania, w środkach komunikacji miejskiej. Czy Wy również macie wrażenie, że jeśli dziennie nie poczytacie, to Wasza kora mózgowa zaczyna mieć płaskostopie?

Do tego jestem istnym bibliofilem, moja biblioteka ciągle się rozrasta. Kocham przebywać w księgarniach, a jeszcze bardziej szukać perełek wydawniczych w antykwariatach. Bardzo często odwiedzam biblioteki.

Lukas ~ Łukasz

Od lat interesuję się grafiką komputerową i obróbką zdjęć. Staram się, by to co, tworzę było w pełni zadowalające. Potrafię spędzać godziny nad dopracowywaniem szczegółów, a jeśli efekt nie spełnia moich oczekiwań, zaczynam od początku i dążę do pełni zadowolenia. Uwielbiam oglądać filmy, a także grać w gry video. Stworzenie tej strony pochłonęło cały mój wolny czas. Niejednokrotnie wszystko zmieniałem, by uzyskać pożądany efekt. Często wdawałem się w spory z Olimpią, bo nasze gusta odnoście szaty graficznej chwilami były odmienne i musieliśmy szukać kompromisów. W przeciwieństwie do Olimpii ja nie znoszę czytać książek! Przeczytałem ich zaledwie kilka…

Zapytacie, co tu robię? Prezentuję Wam to, co pisze Olimpia i wspieram ją i motywuję, by czytała i pisała dalej, nieustannie wzbogacając swój warsztat twórczy.

Dlaczego właśnie blog?

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie, coś co lubicie lub też poznacie autorów, z którymi nie mieliście styczności, w końcu nie wszyscy czytamy to samo i nikt nie zna wszystkich pisarzy. Powstanie tej strony to połączenie naszych pasji i zainteresowań oraz chęć podzielenia się nimi z innymi. Blog będzie powstawał stopniowo i liczymy na to, że będziecie tutaj stale zaglądać. Z czasem, prócz recenzji książek pojawią się również porównania filmów powstałych na podstawie powieści, a także kilka innych rzeczy. Zapraszamy!!

Olimpia & Lukas

Ostatnio dodane woluminy

Poznaj nas

Śledź Fanpage

Nasze Filmy

Gdzie jeszcze nas znajdziecie?

nakanpie.pl

Kiedy To Było?

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Czachówa Edmudopeja

Moi Drodzy! Już „na dniach” w ręce miłośników horroru ekstremalnego trafi „Czachówa” Edwarda Lee od Wydawnictwa Dom Horroru oraz „Edmundopeja” – praca zbiorowa z gatunku bizarro fiction firmowanej przez kopalnię literackich talentów, jaką niewątpliwie jest portal Niedobre literki, czyli Polskie Centrum Bizarro.

Czytaj dalej

"Mówili, że umiera się tylko raz” Zuzanna Klotschke

Już 8 kwietnia w księgarniach pojawi się powieść z gatunku young adult „Mówili, że umiera się tylko raz” autorstwa Zuzanny Klotschke.

W sercu Igi rodzi się smutek i z każdym kolejnym dniem narasta, zmieniając życie nastolatki w koszmar.

Czytaj dalej

Jak to jest u Was? W tym trudnym dla wszystkich czasie, gdy część z nas zmuszona jest do przebywania stale w domu, znajdujecie przyjemność w czytaniu? Nadrabiacie zaległości? Szybciej mija Wam czas?

Czytaj dalej

Recenzja "Mroczna rzeka" Erin Hunter

Troje wyjątkowego rodzeństwa szkoli się w wybranych przez siebie sztukach. Jednocześnie próbuje poznać sekrety kotów z Klanu Pioruna. Lwia Łapa ma pewną tajemnicę, Sójcza Łapa zastanawia się nad tym, czy można mieć wpływ na własne przeznaczenie. Ostrokrzewiasta Łapa z ciekawości łamie zasady kodeksu wojownika.

Czytaj dalej

error: