OliWolumin

O NAS

Olimpia & Lukas

OliWolumin - Kilka słów o nas

Dlaczego oliwolumin?

Momentalnie chce się napisać – bo wszystkie bardziej potoczne nazwy blogów czytelniczych są już zajęte… 🙂  Teraz tak na poważnie. Nazwa jest zbitkiem dwóch słów: Oli to zdrobnienie od imienia Olimpia, a wolumin to:

 

1. Jednostka introligatorska, biblioteczna: „zszyty i oprawiony tom obejmujący całość dzieła, jego część lub kilka różnych dzieł”,
2. Dawniej: „rękopisy lub teksty oprawne w grubą księgę”,
3. W starożytności: „ zapisany zwój papirusu lub pergaminu”,
4. Potocznie : egzemplarz, tom.                                                                      Źródło: Słownik wyrazów obcych, PWN, Warszawa 1980

Olimpia

Czyta i pisze.

Lukas

Nie czyta, ale to dzięki niemu strona powstała w takiej formie, jaką widzicie.

Olimpia ~ ANNA

Czytanie to moja pasja. Jestem typem człowieka, który żyje, bo czyta. Czytam odkąd tylko nauczyłam się składać litery. Nigdy nie zapomnę, jak w pierwszych klasach szkoły podstawowej pani bibliotekarka odpytywała mnie z książek, które oddawałam, bo nie do końca wierzyła, że w takim tempie je pochłaniam. Obecnie czytam w każdej wolnej chwili: w kąpieli, w czasie gotowania, w środkach komunikacji miejskiej. Czy Wy również macie wrażenie, że jeśli dziennie nie poczytacie, to Wasza kora mózgowa zaczyna mieć płaskostopie?

Do tego jestem istnym bibliofilem, moja biblioteka ciągle się rozrasta. Kocham przebywać w księgarniach, a jeszcze bardziej szukać perełek wydawniczych w antykwariatach. Bardzo często odwiedzam biblioteki.

Lukas ~ Łukasz

Od lat interesuję się grafiką komputerową i obróbką zdjęć. Staram się, by to co, tworzę było w pełni zadowalające. Potrafię spędzać godziny nad dopracowywaniem szczegółów, a jeśli efekt nie spełnia moich oczekiwań, zaczynam od początku i dążę do pełni zadowolenia. Uwielbiam oglądać filmy, a także grać w gry video. Stworzenie tej strony pochłonęło cały mój wolny czas. Niejednokrotnie wszystko zmieniałem, by uzyskać pożądany efekt. Często wdawałem się w spory z Olimpią, bo nasze gusta odnoście szaty graficznej chwilami były odmienne i musieliśmy szukać kompromisów. W przeciwieństwie do Olimpii ja nie znoszę czytać książek! Przeczytałem ich zaledwie kilka…

Zapytacie, co tu robię? Prezentuję Wam to, co pisze Olimpia i wspieram ją i motywuję, by czytała i pisała dalej, nieustannie wzbogacając swój warsztat twórczy.

Dlaczego właśnie blog?

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie, coś co lubicie lub też poznacie autorów, z którymi nie mieliście styczności, w końcu nie wszyscy czytamy to samo i nikt nie zna wszystkich pisarzy. Powstanie tej strony to połączenie naszych pasji i zainteresowań oraz chęć podzielenia się nimi z innymi. Blog będzie powstawał stopniowo i liczymy na to, że będziecie tutaj stale zaglądać. Z czasem, prócz recenzji książek pojawią się również porównania filmów powstałych na podstawie powieści, a także kilka innych rzeczy. Zapraszamy!!

Olimpia & Lukas

Ostatnio dodane woluminy

Poznaj nas

Śledź Fanpage

Nasze Filmy

Gdzie jeszcze nas znajdziecie?

nakanpie.pl

Kiedy To Było?

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Folk - Tomasz Czarny Marcin Piotrowski

Zapraszam Was do obejrzenia i przeczytania recenzji horroru ekstremalnego „Folk” autorstwa Tomasza Czarnego i Marcina Piotrowskiego.
Jest to historia tylko dla Czytelników o mocnych nerwach i wytrzymałych żołądkach.

Autorzy epatują brutalnością, krwawymi scenami, opisami gwałtów i tortur. Z pewnością miłośnicy Edwarda Lee i Jacka Ketchuma odnajdą tutaj wiele mrocznej przyjemności.

Czytaj dalej

EGOEXI - Artur Pomierny

Dziś zapraszam Was do wysłuchania i przeczytania recenzji patronackiej powieści „EGOEXI” autorstwa Artura Pomiernego.

Moim zdaniem to rewelacyjny i zaskakujący debiut. Poznajcie wizję świata w nieodległej przyszłości. Artur Pomierny doskonale połączył elementy polityki, geopolityki z wątkami szpiegowskimi.

Czytaj dalej

Tajemnica starego kurhanu - Jacek Mariusz Wicher

Nadszedł piątek 24 lipca i to właśnie dziś Wydawnictwo AlterNatywne ma dla Czytelników kolejną premierę. Tym razem jest to powieść przygodowa „Tajemnica starego kurhanu” autorstwa Jacka Mariusza Wichra!

Czytaj dalej

Cytowany Czwartek - Stephen King

A jak to jest z Wami? Czy czytanie rzeczywiście uszczęśliwia? Piszcie w komentarzach jakie powieści, jakie wątki i postaci dają Wam najwięcej radości.

Czytaj dalej

error: