OliWolumin

O NAS

Olimpia & Lukas

OliWolumin - Kilka słów o nas

Dlaczego oliwolumin?

Momentalnie chce się napisać – bo wszystkie bardziej potoczne nazwy blogów czytelniczych są już zajęte… 🙂  Teraz tak na poważnie. Nazwa jest zbitkiem dwóch słów: Oli to zdrobnienie od imienia Olimpia, a wolumin to:

 

1. Jednostka introligatorska, biblioteczna: „zszyty i oprawiony tom obejmujący całość dzieła, jego część lub kilka różnych dzieł”,
2. Dawniej: „rękopisy lub teksty oprawne w grubą księgę”,
3. W starożytności: „ zapisany zwój papirusu lub pergaminu”,
4. Potocznie : egzemplarz, tom.                                                                      Źródło: Słownik wyrazów obcych, PWN, Warszawa 1980

Olimpia

Czyta i pisze.

Lukas

Nie czyta, ale to dzięki niemu strona powstała w takiej formie, jaką widzicie.

Olimpia ~ ANNA

Czytanie to moja pasja. Jestem typem człowieka, który żyje, bo czyta. Czytam odkąd tylko nauczyłam się składać litery. Nigdy nie zapomnę, jak w pierwszych klasach szkoły podstawowej pani bibliotekarka odpytywała mnie z książek, które oddawałam, bo nie do końca wierzyła, że w takim tempie je pochłaniam. Obecnie czytam w każdej wolnej chwili: w kąpieli, w czasie gotowania, w środkach komunikacji miejskiej. Czy Wy również macie wrażenie, że jeśli dziennie nie poczytacie, to Wasza kora mózgowa zaczyna mieć płaskostopie?

Do tego jestem istnym bibliofilem, moja biblioteka ciągle się rozrasta. Kocham przebywać w księgarniach, a jeszcze bardziej szukać perełek wydawniczych w antykwariatach. Bardzo często odwiedzam biblioteki.

Lukas ~ Łukasz

Od lat interesuję się grafiką komputerową i obróbką zdjęć. Staram się, by to co, tworzę było w pełni zadowalające. Potrafię spędzać godziny nad dopracowywaniem szczegółów, a jeśli efekt nie spełnia moich oczekiwań, zaczynam od początku i dążę do pełni zadowolenia. Uwielbiam oglądać filmy, a także grać w gry video. Stworzenie tej strony pochłonęło cały mój wolny czas. Niejednokrotnie wszystko zmieniałem, by uzyskać pożądany efekt. Często wdawałem się w spory z Olimpią, bo nasze gusta odnoście szaty graficznej chwilami były odmienne i musieliśmy szukać kompromisów. W przeciwieństwie do Olimpii ja nie znoszę czytać książek! Przeczytałem ich zaledwie kilka…

Zapytacie, co tu robię? Prezentuję Wam to, co pisze Olimpia i wspieram ją i motywuję, by czytała i pisała dalej, nieustannie wzbogacając swój warsztat twórczy.

Dlaczego właśnie blog?

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie, coś co lubicie lub też poznacie autorów, z którymi nie mieliście styczności, w końcu nie wszyscy czytamy to samo i nikt nie zna wszystkich pisarzy. Powstanie tej strony to połączenie naszych pasji i zainteresowań oraz chęć podzielenia się nimi z innymi. Blog będzie powstawał stopniowo i liczymy na to, że będziecie tutaj stale zaglądać. Z czasem, prócz recenzji książek pojawią się również porównania filmów powstałych na podstawie powieści, a także kilka innych rzeczy. Zapraszamy!!

Olimpia & Lukas

Targi Book&Play 20-22 Listopada Atlas Arena Łódź

Ostatnio dodane woluminy

Poznaj nas

Śledź Fanpage

Nasze Filmy

Instagram

Gdzie jeszcze nas znajdziecie?

nakanpie.pl

Kiedy To Było?

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Edmundopeja - Niedobre Literki

Dziś zapraszam Was do przeczytania i wysłuchania receznji noweli „Edmundopeja” od Niedobrych Literek!

To totalnie pokręcona historia z gatunku bizarro fiction. Na początku bardzo mnie postać Edmunda irytowała, a sama historia średnio przypadła mi do gustu. Nie spodziewałam się czegoś takiego.

Czytaj dalej

Ziemia nieświęta - Grzegorz Gajek

Dziś zapraszam Was do obejrzenia i przeczytania recenzji powieści „Ziemia nieświęta” autorstwa Grzegorza Gajka.

To powieść, która łączy w sobie kilka gatunków, jest mroczna, niepokojąca i wielowymiarowa. Autor zabiera Czytelnika do współczesnej Warszawy, ale przedstawia także obraz miasta w czasie trwania Powstania Warszawskiego.

Czytaj dalej

Literat Agnieszka Pruska

Zapraszam do przeczytania recenzji powieści kryminalnej „Literat” autorstwa Agnieszki Pruskiej. Był to debiut Autorki, który otwiera (zakończony już) cykl o nadkomisarzu Barnabie Uszkierze.

Czytaj dalej

Seks, zombie i krew” Małgorzata Wiśniewska-Cichowska

„Seks, zombie i krew” Małgorzaty Wiśniewskiej-Cichowskiej to historia ukazująca obraz świata, w którym szaleje zaraza. Jak uchronić się przed hordami zombie, które są niemal wszędzie?

Czytaj dalej

error: