OliWolumin

TARGI BOOK&PLAY

Olimpia & Lukas

Targi book&play

Informacje Program Targów Aktualności Wystawcy

W listopadzie odbędzie się premierowa edycja
Book & Play: Czytaj, graj, baw się!
To nowe wydarzenie, za którym stoją organizatorzy Targów Ciekawej Książki oraz Play Arena.

POZNAJ TARGi Book&Play

Wystawcy

Sprawdź listę wystawców

już wkrótce!
Już wkrótce

Partnerzy i Patroni

Poznaj partnerów i Patronów

już wkrótce!
już wkrótce!

Program

Sprawdź program Targów book&Play

już wkrótce!
już wkrótce!

Aktualności

Bądź na bieżąco

już wkrótce!
już wkrótce!
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
JESTEŚMY NA TARGACH BOOK&PLAY!

Podstawowe informacje

Book & Play: Czytaj, graj baw się!

To próba odnalezienia się w niepewnej sytuacji jaką przyniósł 2020 rok. Pandemia koronavirusa SARS-CoV-2 zatrzymała branżę targową. Wiele imprez przeniosło się do sieci. Inne odwołano. Wierząc, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu na stoisku i widząc zainteresowanie wystawców do wzięcia udziału w tego typu wydarzeniu, Miejska Arena Kultury i Sportu zdecydowała się zorganizować Book & Play: Czytaj, graj, baw się!

Tworząc nową imprezę, nie odcinamy się od tradycji i dorobku 9. edycji Salonu Ciekawej Książki. Widząc jednak zainteresowanie jakim w ostatnich latach cieszyły się wydarzenia towarzyszące targom: „Mikołajek” i „Play Arena” oraz mając świadomość w jakiej sytuacji znalazła się branża, zdecydowaliśmy się zorganizować je w nowej formule. Dlatego Book & Play: Czytaj, graj, baw się! skupi się na ofercie produktów rozwijających koncentracje, kreatywność i wyobraźnie. Nie zabraknie więc książek – bo to medium wciąż ma w tym temacie wiele do powiedzenia, ale też różnorodnych gier planszowych, puzzli, klocków czy modeli, które rozwijają wyobraźnie w niemniejszym stopniu niż one.

Przygotowując się do nowego otwarcia zdecydowaliśmy się sięgnąć po przewrotny utwór Lewis Carroll „Alicja w Krainie Czarów”. To nie tylko uniwersalna książka, którą każdy może interpretować we własny sposób, ale też dzieło, którego wpływu na popkulturę nie można bagatelizować. Do „Alicji w Krainie Czarów” nawiązywali pisarze, reżyserzy, kompozytorzy, malarze, a nawet twórcy gier komputerowych i planszowych. Lewis Carroll napisał bajkę dla najmłodszych, która od ponad 150 lat, stanowi trudną do rozwikłania zagadkę dla dorosłych. W tym też kierunku chcielibyśmy podążać. Ufamy, że tak jak w „Alicji w Krainie Czarów” tak i podczas naszych targów każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowa impreza zadebiutuje w Atlas Arenie, jednej z największych hali sporotowo-widowiskowych. To świetnie skomunikowany obiekt mieszczący się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego oraz węzła autostradowego. Posiada mogący pomieścić blisko 600 aut parking oraz przestrzeń wystawienniczą, która tak pozwala wytyczyć ciągi komunikacyjne oraz dostosować odległości pomiędzy stoiskami, żeby sprostać restrykcyjnym wytycznym narzuconym przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny.

Kontakt dla wystawców

  Jeśli nie chcesz korzystać z formularza

  SYLWIA.KOTECKA@MAKIS.PL

  PIOTR.TOKARSKI@MAKIS.PL

  Jak dojechać?

  Komunikacja miejska

  Autobusy: 6, 52, 86, 88A, 93, 97A, 97B, 99, N2

  Tramwaje: 8, 10B, 10A, 12A, 12B, 14, 15
  Rozkład jazdy MPK »

  Komunikacja kolejowa

  Łódź Kaliska – al. Unii Lubelskiej 3/5,
  tel. (+48) 42 205 44 08

  Informacja kolejowa: +48 42 194 36
  Rozkład jazdy PKP »

  Taksówki

  Zamów taksówkę: 800 400 400
  www.400.pl »

  Siedziba firmy – Imprezy odbywające się w ATLAS ARENIE

   

  Olimpia & Lukas

  error: