Bruno Wioska

Rowerem na koniec świata

Bruno Wioska

"Rowerem na koniec Świata"

„Rowerem na koniec świata” Bruna Wioski to powieść przygodowa, która zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po Francji. To nie tylko przebieg trasy rowerowej. To także piękne opisy krajobrazu, doskonale zobrazowane zabytki i wnętrza pałacowe. Jednak przede wszystkim to zetknięcie z historią i sztuką tego kraju.

Jeśli byliście we Francji, to ta powieść przypomni Wam o miejscach, które sami odwiedziliście. Jeśli jednak, jak ja, nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić tego kraju, to uwierzcie mi – po przeczytaniu tej lektury, zapragniecie tam pojechać i to niekoniecznie do Paryża!

Bruno Wioska "Rowerem na koniec świata"

„W czasie tej podróży przemierzyłem tysiące lat i poznałem liczne kultury. Podróż w okolicach Paryża miała charakter spotkania z teraźniejszością lub historią niedawną, im dalej w stronę Loary tym bardziej cofaliśmy się w czasie. A u brzegów Atlantyku kończyliśmy naszą podróż w epoce megalitu.

Miało to dla mnie, jak sobie później uzmysłowiłem, znaczenie symboliczne, a także mistyczne. Im dalej jechaliśmy, tym większe i głębsze było moje zainteresowanie tym wszystkim co widziałem.

Była to wspaniała przygoda, która trwa do tej pory. Podróż ta wpłynęła bowiem na moje zainteresowania.”

Źródło opisu: strona Autora
Źródło okładki: udostępnione przez Autora

Przestroga: Gdy już tam będziecie i odwiedzicie restaurację, to nigdy nie zamawiajcie dania ze względu na piękną nazwę!

Jeśli ciekawi Was architektura i sztuka, chcecie poznać odpowiedzi na pytania: Jaki był największy przysmak Karola Wielkiego? Kiedy napisano pierwszą książkę kulinarną? Co prócz perfum dała kobietom Coco Chanel? – to ta powieść jest dla Was! Wraz z bohaterami wyruszcie w pełną przygód podróż śladem sztuki, historii i literatury, gdzie dużą rolę odgrywa wrażliwość na piękno. Polecam!

Za możliwość przeczytania powieści serdecznie dziękujemy Autorowi!

Bruno Wioska

Bruno Wioska

Bruno Wioska urodził się na Śląsku w Mysłowicach w 1944 r. Autor i artysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu studiów został powołany przez Ambasadę Francji w Warszawie do Francji, aby dalej rozwijać swoją wiedzę artystyczną. W 1987 r. przeprowadził się z rodziną do Bonn. Od 1992 r.​ mieszka w hrabstwie Vettelhoven. Oprócz malarstwa pisze książki w języku polskim i niemieckim,  najczęściej związane ze sztuką. Autor pięciu wydanych powieści.  

Shop Art Wioska

Czytam Wioska

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Ewelina Gac „Opowieści z końca świata”

Opowieści z końca świata

Ewelina Gac
Clive Cussler Vixen 03

Vixen 03

Clive Cussler
Clive Cussler Sztorm

Sztorm

Clive Cussler
error: