Mariusz Wojteczek

Ballady morderców i inne opowiadania

Prezentacja Książki

Mariusz Wojteczek

"Ballady morderców i inne opowiadania"

"Ballady morderców i inne opowiadania" Mariusz Wojteczek
"Ballady morderców i inne opowiadania" Mariusz Wojteczek
"Ballady morderców i inne opowiadania" Mariusz Wojteczek

Opis okładkowy

„Historie zebrane w niniejszym tomie są czasami makabryczne, niekiedy ironiczne, lecz zawsze błyskotliwe. O sile tej prozy decydują znakomicie skonstruowane postaci. Ballady śpiewane są przez opuszczonego kochanka, emerytowanego milicjanta, kobietę szukającą zemsty, oraz grabarza, który Panią Śmierć traktuje jak koleżankę po fachu. Tych opowieści naprawdę warto posłuchać!”

Piotr Borowiec

Ballady morderców kojarzą się jednoznacznie – Nick Cave i jego świetna płyta. Wojteczek przeszczepia owe na grunt literackiej prozy, po swojemu interpretuje teksty mistrza, szukając równocześnie stylistycznych wzorców u Hłaski, Stachury, Głowackiego. Osobliwy tygiel, który zwraca uwagę”.

Juliusz Wojciechowicz

„Sensualny i klimatyczny ukłon w stronę twórczości Nicka Cave’a. Kawał świetnej prozy doprawionej smakowitym kontekstem kulturowym. Zdecydowanie polecam fanom muzyki australijskiego barda. Właściwie… polecam każdemu”.

Carla Mori

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcie autorskie

Kilka słów o powieści

Kilka słów o Autorze

Mariusz Wojteczek

Rrocznik ’82. Obecnie Krakus, trochę z przypadku, trochę z zasiedzenia. Prowadzi blog „Garaż Hermetyczny. Blog o popkulturze”. Regularnie pisuje recenzje dla portali Dzika Banda, Booklips.pl i Grabarz Polski.  Pisze opowiadania, które dotychczas publikował w Grabarzu Polskim, Okolicy Strachu, Bramie, Histerii oraz w antologiach „Słowiańskie koszmary” , „Licho nie śpi”, „CITY 4” czy „Sny Umarłych 2019”. Laureat czwartego miejsca w konkursie „X” na dziesięciolecie magazynu Creatio Fantastica. W styczniu 2018 wydał autorski zbiór opowiadań „Ballady morderców”. Miłośnik popkultury i dobrej muzyki, nałogowy zbieracz książek, komiksów i płyt. Mieszka już niestety bez kotów, ale za to z żoną i jest mu z tym dobrze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne prace

Łowca - Agnieszka Pruska

Łowca

Agnieszka Pruska
"100 lat Niebieskiej Legendy" Krzysztof Pławecki

100 lat Niebieskiej Legendy

Krzysztof Pławecki
Cokolwiek zechcesz - John Everson

Cokolwiek zechcesz

John Everson
error: