Franciszek M. Piątkowski

Powiernik

Prezentacja Książki

Franciszek M. Piątkowski

"Powiernik"

Powieść „Powiernik” autorstwa Franciszka Piątkowskiego to historia sięgająca korzeni dawnej, słowiańskiej wiary. Autor wprowadza Czytelnika w świat zapomnianych i wypartych przez chrześcijaństwo dawnych wierzeń. Zapoznaje nas z panteonem słowiańskich Bogów. Jeśli lubicie „Starą baśń” Józefa Ignacego Kraszewskiego, kochacie mitologię i lubicie czytać o dawnych obrzędach, to ta historia jest dla Was!

Marek Lichocki to młody adwokat, w którego kancelarii pewnego dnia pojawia się dziwny i tajemniczy starszy pan – Jan Rokicki. Proponuje mu on podjęcie nauki dotyczącej dawnej wiary. Sam Marek jest rodzimowiercą i po chwili zastanowienia, godzi się zostać uczniem Jana. Nauka i udział w obrzędach sprawiają, że adwokat dzięki wierze zaczyna zupełnie inaczej postrzegać otaczającą go rzeczywistość. Okazuje się, że włada pewnymi zdolnościami, które umożliwiają mu kontakt z Bogami i stworami ze słowiańskich legend. Jeśli chcecie poznać historię Marka, zanurzyć się w świecie Bogów, to polecam Wam tą powieść. Możecie ją nabyć kontaktując się bezpośrednio z Autorem.

Franciszek M. Piątkowski "Powiernik"
Franciszek M. Piątkowski "Powiernik"
Franciszek M. Piątkowski "Powiernik"

„Młody mecenas był coraz bardziej zaintrygowany. Coś zaczęło się dziać, jeszcze dobrze nie wiedział co. Dotąd była tylko historia, zioła, czytanie znaków, szykowanie obrzędów, obcowanie z naturą.

Teraz pojawiła się tajemnica. I to jakaś zakazana tajemnica. Rokicki był zachwycony czymś, co Marek mu opowiedział, ale co to było? I dlaczego Rokicki dotychczas to przed nim ukrywał? Co ma się wydarzyć na Szczodre Gody?

Powiernik odpowie Wam na te wszystkie pytania, pod warunkiem, że uwierzycie i poczujecie ten tajemniczy boski świat.”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Franciszek M. Piątkowski

Franciszek M. Piątkowski

Franciszek Marek Piątkowski – mąż Karoliny, tata Zuzi, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański. żerca w lubelskiej grupie Krucze Gniazdo, autor pierwszej, nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. „Powiernik”. Wkrótce ukaże się druga część powieści pt. „Widzący”. Książkę można zamawiać na stronie fanpage na FB  https://www.facebook.com/Powiernikpowiesc/ lub bezpośrednio u autora.

Strony Autora

FB – enjoyTFT

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
NIKO Paweł Kolarzyk

NIKO

Paweł Kolarzyk
Świat bez świtu - Radmior Darmiła

Świat bez świtu

Radomir Darmiła
error: