Zamów Książkę

„Menorah” Bruno Wioska

"Menorah" Bruno Wioska

"Menorah"

Bruno Wioska

Opis okładkowy

„Menorah” to powieść z historią w tle, historią sięgającą średniowiecza, której akcja toczy się w Niemczech, w czarownej dolinie rzeki Ahr, a następnie w błyskawicznym tempie przenosi się do Krakowa, Wenecji, w dolinę Loary, do Rzymu – aby na wielki finał wrócić do doliny Ahru. Czy finał szczęśliwy? Tego nie zdradzę, żeby nie odbierać czytelnikom frajdy śledzenia akcji oraz podziwiania wyczynów dwójki głównych bohaterów…

Na początek powieści autor serwuje czytelnikom trzęsienie ziemi, czego skutkiem jest to, że jeden z dwóch głównych bohaterów książki – Gero, dziennikarz – przez przypadek wpada do starego żydowskiego grobu. Tam, w zaciśniętej ręce nieboszczyka znajduje stary pergamin…

W poszukiwaniu rozwiązania zagadki.

Tak zaczyna się niemal szaleńczy rajd dwóch głównych bohaterów książki w poszukiwaniu rozwiązania zagadki – a może poszukiwania też czegoś więcej? – którego akcja, jak wspomniałem wyżej, toczyć się będzie w urokliwej Wenecji, w pełnym tajemnic Watykanie, pośród zamków nad Loarą, a także w jednym z najciekawszych miast Europy, w Krakowie.

Pomysł powieści Bruna Wioski to ciekawy zabieg powiązania historii i współczesności, a dodatkową zaletą jest urozmaicenie wartkiej akcji dynamicznymi dialogami głównych bohaterów oraz opowiastkami z historii sztuki, architektury oraz dziejów rodów panujących Europy, przyprawione dworskimi intrygami, porwaniami i zabójstwami (choć trup nie pada tu gęsto). Niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące puenty – to przyczyny, dla których od książki nie można się oderwać, aż do zaskakującego finału ponownie w dolinie Ahru.”

Gatunek: piękna

Ilość stron: 200

Oprawa: miękka 

ISBN: 9788393775620

Data premiery: 2015.01.01

Cena okładkowa (brutto): 35.00 PLN

"Na początek powieści autor serwuje czytelnikom trzęsienie ziemi, czego skutkiem jest to, że jeden z dwóch głównych bohaterów książki – Gero, dziennikarz – przez przypadek wpada do starego żydowskiego grobu."

"MENORAH"

Facebook

Zamów powieść

Bruno Wioska urodził się na Śląsku w Mysłowicach w 1944 r. Autor i artysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu studiów został powołany przez Ambasadę Francji w Warszawie do Francji, aby dalej rozwijać swoją wiedzę artystyczną. W 1987 r. przeprowadził się z rodziną do Bonn. Od 1992 r.​ mieszka w hrabstwie Vettelhoven. Oprócz malarstwa pisze książki w języku polskim i niemieckim,  najczęściej związane ze sztuką. Autor pięciu wydanych powieści.  

Zamów książkę

"Menorah"

Bruno Wioska

FORMAT

Papierowa
35,00
 • Możliwość Dedykacji
Czytam-Wioska

FORMAT

E-Book
USD 4,99
 •  
Promocja

Dedykacja

  *Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Podobne prace

  Bruno Wioska "Rowerem na koniec świata"

  „Rowerem na koniec świata” Bruno Wioska

  Zamów Książkę
  "III Powrót" Bruno Wioska

  „III Powrót” Bruno Wioska

  Zamów Książkę
  "Z ziemi polskiej do włoskiej" Bruno Wioska

  „Z ziemi polskiej do włoskiej” Bruno Wioska

  Zamów Książkę
  error: