Tess Gerritsen - Anatomia Zbrodni

Autopsja

Tess Gerritsen

"Autopsja"

Thriller medyczny „Autopsja” Tess Gerritsen to piąta część Cyklu o detektyw Jane Rizzoli i doktor Maurze Isles. Kobieta, której zgon potwierdziła Maura Isles nagle budzi się w szpitalnej kostnicy, wpada w szał, zabija ochroniarza, terroryzuje personel szpitalny i bierze zakładników, w tym ciężarną Jane Isles. Maura czuje się winna, musi uratować przyjaciółkę i walczyć o swoje dobre imię, gdyż jest obwiniana przez prasę za sytuację w szpitalu. Do sprawy miesza się FBI. Dlaczego? Kim jest kobieta, która obudziła się na chwilę przed sekcją? Autorka porusza tutaj bardzo kontrowersyjny temat handlu kobietami. Jak zawsze wartka akcja, ciekawe opisy, intryga agencji rządowych, morderstwo i nieustraszona Jane, której nawet poród i małe dziecko nie powstrzyma przed rozwiązaniem wszystkich zagadek.

Tess Gerritsen "Autopsja"
Tess Gerritsen "Autopsja"
Tess Gerritsen "Autopsja"

„Jane Rizzoli miała w szpitalu – i w spokoju – oczekiwać narodzin córeczki. Tak było – dopóki jedna z pacjentek nie sterroryzowała personelu, nie zabiła ochroniarza i nie wzięła zakładników. W tym Jane. Pacjentka ta obudziła się kilka godzin wcześniej w plastikowym worku, wśród ciał czekających na sekcję zwłok. Reanimowała ją Maura Isles.

Teraz Maura ma podwójny problem – musi uratować przyjaciółkę i obronić swoje dobre imię – bo prasa wini właśnie ją za dramatyczną sytuację w bostońskim szpitalu. Tymczasem sprawę przejmuje FBI. A to już zwiastuje poważne kłopoty…”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

"Anatomia Zbrodni"

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Tęgoryjec - Patryk Bogusz

Tęgoryjec

Patryk Bogusz
Ziemia nieświęta - Grzegorz Gajek

Ziemia nieświęta

Grzegorz Gajek
Z zimnym sercem -Caz Frear

Z zimnym sercem

Caz Frear
error: