David Blixt

Władca Werony

David Blixt

"Władca Werony"

Świat Dantego i Szekspira w pełnej przygód i intryg powieści, trzymającej czytelnika w napięciu jak najlepszy thriller.”

David Blixt stworzył dzieło, w którym widać jego fascynację epoką Dantego i Szekspira. „Władca Werony” to powieść historyczna, ale napisana bardzo przystępnym językiem. Jest w niej dużo postaci historycznych, więc należy czytać dość uważnie, by nie pogubić się w tym, kto jest kim i nie zgubić się w pobocznych wątkach. Dante wygnany z Florencji udaje się wraz z najstarszym synem Pietrem do Werony. Oczami chłopaka poznajemy tego wielkiego poetę. Wraz z bohaterami uczestniczymy w wojnie pomiędzy Padwą i Weroną. To powieść pełna akcji, intryg, konfliktów rodowych, walki o pozycję społeczną i sławę. Znajdziemy tutaj także historię miłosną, na podstawie której Szekspir stworzył tragedię „Romeo i Julia”.

Powieść „Władca Werony” to gratka dla miłośników historii. Ukazuje nam XIV – wieczną, rozkwitającą Weronę. Znajdziemy tu bogate opisy walk, dworskiej etykiety i obyczajów. Na chwilę przeniesiemy się do Italii i poznamy życie ówczesnych ludzi. Historia Italii była bardzo „pogmatwana” i dla kogoś, kto się nią nie interesował może być trudne rozeznanie się w niej. Ja jednak po przeczytaniu wcześniej kilku pozycji historycznych z różnych epok w jej dziejach stwierdzam, że „Władca Werony” jest to powieść bardzo przystępna dla kogoś, kto chce poznać trochę historii. Choć książka może odstraszać swoją objętością, to uwierzcie mi, że po przeczytaniu tych ponad siedmiuset stron niektórzy z Was będą nadal czuli niedosyt… Dzięki barwnym postaciom, żywemu językowi i ciągłej akcji nawet nie zauważycie, kiedy dotrzecie do ostatnich stron i ze zdziwieniem stwierdzicie:

„To już koniec?”

Polecam gorąco i zapraszam do śledzenia naszej strony – za jakiś czas pojawi się pełna recenzja „Władcy Werony” na naszym blogu 😉 Jeśli ją czytaliście, to podzielcie się tutaj swoimi wrażeniami. Mnie się podobała, a Wam?

David Blixt „Władca Werony”
David Blixt „Władca Werony”
David Blixt „Władca Werony”

„Romeo i Julia to najsłynniejsza historia miłosna w świecie, a każda historia ma początek...”

„Napisana z rozmachem historyczna powieść, której akcja toczy się w XIV wieku w Weronie. Właśnie zostało opublikowane Piekło Dantego, kiedy wygnany z Florencji poeta znajduje wraz z synami schronienie w Weronie. Miasto przeżywa okres największego rozkwitu w swojej historii, co jest wyłączną zasługą charyzmatycznego Cangrande della Scala, któremu Dante zadedykował trzecią część Boskiej Komedii. Pietro, syn poety, chce wyjść z cienia ojca i staje się nie tylko świadkiem, ale i głównym uczestnikiem niezwykłych wydarzeń – wojny między Padwą a Weroną, rosnącej sławy Dantego, spisku przeciwko synowi i spadkobiercy Cangrande, konfliktu między rodami Montekich i Capulettich, który Szekspir uwiecznił w najpiękniejszej historii miłosnej – tragedii Romeo i Julia.

Oparta na historycznych faktach i opowieściach, będących podstawą największych szekspirowskich dramatów, znakomita powieść o władzy, polityce, konspiracji, przyjaźni i miłości.”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Cordelia - Winston Graham

Cordelia

Winston Graham
Mity Wojny 1920 - Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski

Mity wojny 1920

Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski
Alexandra Tidswell "Lewisville"

Lewisville

Alexandra Tidswell
error: