Tess Gerritsen - Anatomia Zbrodni

Ciało

Tess Gerritsen

"Ciało"

Tess Gerritsen zanim zasłynęła serią thrillerów medycznych, pisała romanse. Powieść „Ciało” to romans o charakterze kryminału. Niestety wątek romantyczny jest bardzo rozbudowany, tendencyjny, przewidywalny od samego początku i przesłodki aż do przesady… To coś, czego nie lubię i zawsze staram się unikać takich lektur o współczesnych kopciuszkach i bogatych facetach… Dobrze, że chociaż wątek mordercy i tajemniczego leku jakoś poprawia akcję. Cóż, nie jest to ten poziom, jaki autorka prezentuje w serii o Rizzoli, ale przeczytałam dość szybko. Jednak dobrze, że Tess Gerritsen wybrała pisanie thrillerów medycznych, bo w tym jest naprawdę dobra. „Ciało” to próba połączenia dwóch gatunków i doskonale jest to w powieści widoczne. To dowód ewolucji warsztatu pisarskiego autorki.

Tess Gerritsen "Ciało"
Tess Gerritsen "Ciało"
Tess Gerritsen "Ciało"

„Przywiezione do kostnicy zwłoki nie zdradzają widocznych urazów ani śladów przemocy. Prawdopodobnie przyczyną śmierci jest przedawkowanie narkotyków. Tak zakłada lekarka sądowa Kat Novak, pochylając się podczas sekcji nad ciałem niezidentyfikowanej dziewczyny. Ale wkrótce umierają z przedawkowania kolejne osoby, które wcale nie wyglądają na narkomanów. A to budzi w Kat podejrzenia, że tajemnicze zgony mogą być powiązane…

Kiedy jej dom wylatuje w powietrze, Kat nabiera pewności, że jest na właściwym tropie, a zabójca znajduje się bardzo blisko…”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

"Anatomia Zbrodni"

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Tęgoryjec - Patryk Bogusz

Tęgoryjec

Patryk Bogusz
Ziemia nieświęta - Grzegorz Gajek

Ziemia nieświęta

Grzegorz Gajek
Z zimnym sercem -Caz Frear

Z zimnym sercem

Caz Frear
error: