Steve Perry, Stephani Perry Cykl "Obcy" TOM III

#3 Recenzja : „Obcy Wojna Samic”

Steve Perry Cykl "Obcy" TOM III
Steve Perry, Stephani Perry - Obcy Wojna Samic

Recenzja : "Obcy Wojna Samic" TOM III

Wilks i Billie po ucieczce z bazy wojskowej szalonego generała Spearsa trafiają do miejsca, gdzie przebywa także Ripley. Tak! Dopiero teraz pojawia się znana wszystkim ze srebrnego ekranu Ellen Ripley, a o„Nostromo” jest tylko niewielka wzmianka. Tajemnicą jest to, dlaczego Ripley tak długo nie była wybudzona ze snu i z czym się to wiąże?

Przez pewien czas bohaterowie wiodą życie zwykłych ludzi. Billie próbuje zapomnieć Bullera. Komandos Wilks w bazie spotyka kilka osób ze swojej wojskowej przeszłości, zanim po pierwszym spotkaniu z obcymi, został odizolowany od innych ludzi. Jednak ich spokój nie trwa długo.

Do bazy co pewien czas docierają transmisje z Ziemi. Obrazy zniszczonej planety opanowanej przez ten znienawidzony przez ludzi gatunek są przerażające. Wśród tych, którzy jeszcze potrafią tam przetrwać i wysłać sygnał do oddalonych od Ziemi baz znajduje się Amy, dziewczynka, która ucieka nie tylko przed obcymi, ale również przed ludźmi, którzy wyłapują innych i składają ich w ofierze obcym. Dlaczego Billie i Ripley postanawiają za wszelką cenę ocalić Amy?

Billie i Ripley, a także Wilks mają ciągle sny o obcych, słyszą w nich wołający ich głos i widzą niepokojące obrazy. Okazuje się, że w bazie przebywa jeszcze kilka innych osób śniących o królowej – matce wszystkich obcych. Wspólnie analizują poszczególne sny, by ustalić gdzie leży planeta, z której w snach słyszą głos królowej.

Postanawiają ukraść jeden ze statków bazy i dostać się na planetę obcych. Chcą złapać królową i przewieźć ją na Ziemię, a tam za jednym zamachem zniszczyć cały obcy gatunek. Czy im się to uda? A może Ziemia już nigdy nie będzie należała do ludzi??

Wartka akcja, mroczne opisy planety obcych i walka, która będzie wszystkich wiele kosztowała. Szkoda, że cykl składa się tylko z trzech części, bo chętnie poczytałabym o dalszych losach bohaterów. A może ktoś pokusi się o ekranizację tego cyklu?

Olimpia

 Najnowsze Wpisy

Biblioteka

Powrót Do Kategorii

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Recenzja „Czteropalczaści” Marcin Masłowski | #141 |

Marcin Masłowski
Karuzela - Justyna Balcewicz

Recenzja „Karuzela” Justyna Balcewicz | #140 |

Justyna Balcewicz
Dom, który widział zbyt wiele

Recenzja „Dom, który widział zbyt wiele” Aneta Grabowska | #139 |

Aneta Grabowska
error: