Steve Perry Cykl "Obcy" TOM II

#2 Recenzja : „Obcy Azyl”

Steve Perry Cykl "Obcy" TOM II
Steve Perry Obcy Azyl

Recenzja : "Obcy Azyl" TOM II

Ziemia nie jest już bezpiecznym miejscem, ludzie masowo stają się pożywieniem dla obcego gatunku. Billie i Wilks, uciekają z planety i szukają jakiegoś bezpiecznego miejsca.

Trafiają do kolonii i bazy wojskowej, którą rządzi generał Spears. Wilks, Billie i okaleczony po poprzedniej misji Bueller wyczuwają, że w bazie dzieje się coś dziwnego. Jest bardzo mało cywilnych kolonistów, a i żołnierzy stopniowo ubywa. Ludzie są przerażeni, generał jest postrachem wszystkich dookoła, nikt nie chce wyznać prawdy, by mu się przypadkiem nie narazić.

Bohaterowie uciekając przed obcymi do tej bazy trafili z „deszczu pod rynnę.” Okazuje się, że generał jest szalony. W swojej bazie hoduje obcych. Billie i Wilks są świadkami tego, co spotyka ludzi, łamiących rozkazy generała. Widzą żołnierzy prowadzonych przed oblicze królowej. Stanowią oni pożywienie dla jej dzieci. Jakie musi być przerażenie tych ofiar, które wiedzą, że nikt i nic im nie pomoże przed tym ostatecznym spotkaniem? Co czują ci, którzy z rozkazu Spearsa muszą skazywać swoich kolegów na śmierć? Billie i Wilks wiedzą, że jeśli czegoś nie zrobią, to będą następnym posiłkiem dla obcych.

Z pomocą nielicznych, którzy postanawiają przeciwstawić się generałowi, postanawiają zniszczyć bazę wraz z trzymanymi w niej obcymi. Wybucha bunt. Generał Spears ucieka z bazy na statku wraz ze swymi „ulubieńcami.” Czy Billie i Wilks powstrzymają go przed dotarciem na Ziemię? W jakim celu Spears hodował w swojej bazie obcych i dlaczego próbuje wraz z nimi wrócić na rodzimą planetę? Swoją drogą to typowy wysoko postawiony w hierarchii wojskowej facet o zbyt rozbuchanym ego, co ostatecznie nie doprowadzi go do niczego dobrego.

Wartka akcja, przerażające opisy walki z obcymi. Nieustraszeni Wilks i Billie znów muszą spróbować przeżyć kolejne starcie z tym jakże ekspansywnym i wytrzymałym gatunkiem.

Olimpia

 Najnowsze Wpisy

Biblioteka

Powrót Do Kategorii

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Recenzja „Czteropalczaści” Marcin Masłowski | #141 |

Marcin Masłowski
Karuzela - Justyna Balcewicz

Recenzja „Karuzela” Justyna Balcewicz | #140 |

Justyna Balcewicz
Dom, który widział zbyt wiele

Recenzja „Dom, który widział zbyt wiele” Aneta Grabowska | #139 |

Aneta Grabowska
error: