Bartłomiej Fitas

Potępiona

Prezentacja Książki

Bartłomiej Fitas

"Potępiona"

Recenzja "Potępiona" Bartłomiej Fitas

„Kraków. W jednym z prowadzonych przez zakonnice domów dziecka dochodzi do morderstwa opiekunek, a w niewyjaśnionych okolicznościach znikają wszyscy wychowankowie. Z każdym kolejnym krokiem, który zbliża detektywów do wyjaśnienia sprawy, giną kolejne osoby.

W tej precedensowej historii pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Jaką tajemnicę skrywała siostra Ezechiela? Kim jest Ewa? Dlaczego wszędzie pojawiają się ćmy?

Połączenie kryminału z pełnym napięcia horrorem to cechy charakteryzujące debiutancką powieść Bartłomieja Fitasa. Szybka akcja i cięty język sprawiają, że powieść wciąga od pierwszej strony.”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Zwiastun powieści

Kilka słów o Autorze

Bartłomiej Fitas

Bartłomiej Fitas

"Potępiona"

Bartłomiej Fitas – (ur. 1994) – pochodzący ze Stalowej Woli pisarz szeroko pojętej grozy, z wykształcenia fotograf.

Zadebiutował w 2018 roku w Magazynie literacko-kryminalnym Pocisk opowiadaniem „Krwawa łza”. Końcem maja 2019 roku nakładem wydawnictwa Dom Horroru ukazała się „Potępiona” – dobrze przyjęta przez recenzentów i czytelników debiutancka powieść będąca połączeniem horroru z kryminałem. W drugiej edycji antologii „Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction” ukazało się jego opowiadanie zatytułowane „Cela numer siedem”. Publikował również w magazynie Biały Kruk („O tym, co się stało w moim domu”) oraz magazynie Histeria („Lament”).

Nominowany w plebiscycie lubimyczytac.pl „Książka Roku 2019” w kategorii „Horror”.

Z zamiłowania muzyk, nałogowy kolekcjoner książek i ptaszników. Obecnie mieszka w Krakowie.

Jeszcze w 2020 roku, nakładem wydawnictwa Dom Horroru, ukaże się jego druga powieść pod tytułem „Umarli nie wracają”. Na kwiecień przewidziana jest również premiera zbioru opowiadań weird fiction inspirowanego obrazami Zdzisława Beksińskiego. Zbiór zostanie wydany przez Wydawnictwo IX.

Bartłomiej Fitas

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
O sensie życia - Viktor E. Frankl

O sensie życia

Viktor E. Frankl
Lipcowe dziewczyny - Phoebe Locke

Lipcowe dziewczyny

Phobe Locke
error: