Agata Suchocka

Pieśń słowika

Prezentacja Książki

Agata Suchocka

"Pieśń słowika"

Cykl: „Daję ci wieczność” Tom 3

Pieśń słowika - Agata Suchocka
Pieśń słowika - Agata Suchocka
Pieśń słowika - Agata Suchocka

Arapaggio – samotny drapieżnik i artysta rozmiłowany w malowaniu nocnych krajobrazów – decyduje się zakończyć swoją egzystencję po tym, jak miłość jego życia przepada bez śladu. Ratuje go nietypowa bohaterka: piękna ladacznica Józefina, polująca na nazistowskich oficerów w szarpanym wojną Wiedniu. Aby okazać wdzięczność, Arapaggio przeprowadza ją na stronę ciemności i obiecuje uczynić Królową Nocy. Czy temperamentna kurtyzana wygra bitwę o jego serce z duchem dawno utraconej miłości? Czy dowie się, kim jest anioł obserwujący ją z portretów, ktoś, kto zostawił malarza z niemożliwą do zagojenia raną w sercu?

Tymczasem ów anioł postanawia wrócić do miasta i domu, w którym porzucił ukochanego. Po drodze przez targaną wojną Europę wspomina czasy, gdy spotkał go po raz pierwszy – czasy, w których był jeszcze śmiertelnym młodziutkim sopranistą u progu operowej kariery.

Wojenna kanonada przeplata się z echami barokowych arii w tej historii o miłości silniejszej niż czas i śmierć, o toksycznej zazdrości, o zawiedzionych nadziejach i złamanych sercach.

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Zwiastun Książki

Kilka słów o Autorce

Agata Suchocka

Agata Suchocka – pisarka, tłumaczka, poetka, rysowniczka, wokalistka i animatorka kultury. W dorobku ma powieści obyczajowe (Jesienny motylO jeden krok za daleko) i sci-fi (DICE) oraz opowiadania w kilku antologiach (Gorące latoGrzeszne świętaCyberpunk GirlsZabawki), jednak klejnotem koronnym jej twórczości prozatorskiej jest cykl wampiryczny Daję ci wieczność, którym składa hołd ukochanej autorce – Anne Rice. Prywatnie miłośniczka bluesa i gry na ukulele.

Agata Suchocka

Sprawdź także

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
O sensie życia - Viktor E. Frankl

O sensie życia

Viktor E. Frankl
Lipcowe dziewczyny - Phoebe Locke

Lipcowe dziewczyny

Phobe Locke
error: