Tomasz Cze

Komornik, czyli śmieszna opowieść o emigracji

Prezentacja Książki

Tomasz Cze

"Komornik, czyli śmieszna opowieść o emigracji"

"Komornik" Tomasz Cze
"Komornik" Tomasz Cze
"Komornik" Tomasz Cze

Gwarancja śmiechu!

„Ta książka jest jak dobra impreza. Tylko głowa po niej nie boli. Jest to komedia biograficzno-kryminalna o polskim emigrancie. W trakcie czytania będziesz się śmiał i płakał, czasem równocześnie. Mimo żartobliwego stylu, ta książka nie jest żartem. Mówi ona o tym, jacy jesteśmy, my-Polacy. O naszych dobrych stronach, jak i o tym, co chcielibyśmy ukryć. Na wesoło i smutno. Serio i żartobliwie. Śmiejmy się z samych siebie, bo inaczej to inni będą śmiać się z nas. Czytając tę książkę będziecie widzieć w niej kawałek siebie… lub całego sąsiada.

Fragment wywiadu autora dla Polish Express

W książce, którą chce Pan wydać są wątki zarówno autobiograficzne, jak i kryminalne. Pisze Pan o nas – imigrantach – z lekką ironią, półżartem, ale jednocześnie z wnikliwą analizą tego, jacy jesteśmy naprawdę. Czy można polskiego imigranta zaszufladkować? Czy wszyscy jesteśmy podobni? Dostaniemy na te pytania odpowiedź w Pańskiej książce?

– Nie można. Jesteśmy tak różnorodni, że po zaszufladkowaniu i tak połowa z nas wylazłaby z tej szuflady i poszła do innej, albo na piwko… Nie staram się więc nikogo szufladkować. Choć jako stolarz, myślę że mógłbym to zrobić całkiem dobrze. Najlepiej to obrazuje mój cytat z zapowiedzi książki: zobaczysz tam kawałek siebie i całego sąsiada. Każdy, kto zacznie czytać tę książkę, poczuje te chwile na emigracji i pomyśli: tak, tak właśnie było, tak się czułem, lub: no tak, to cały on, sąsiad. Wiedziałem, że tak to było, a nie tak, jak opowiadał”.

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcie autorskie

Kilka Słów o Powieści

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
O sensie życia - Viktor E. Frankl

O sensie życia

Viktor E. Frankl
Lipcowe dziewczyny - Phoebe Locke

Lipcowe dziewczyny

Phobe Locke
error: