Romain Sardou

I odpuść nam nasze winy

Romain Sardou

"I odpuść nam nasze winy"

Uwielbiam powieści, których akcja rozgrywa się w średniowieczu. „I odpuść nam nasze winy” Romaina Sardou to thriller średniowieczny, a więc gratka dla każdego miłośnika tej mrocznej epoki. Autor doskonale oddał klimat epoki – jest tu mrok i odpowiedni język. Do tego intryga i tajemnice skrzętnie skrywane przez dostojników kościelnych. Akcja wartka, dobrze budowane napięcie i zaskakujące zakończenie. To powieść w stylu „Imienia róży” Umberta Eco. Co stało się z mieszkańcami pewnej odległej wioski i dlaczego jedna z parafii jest przeklęta? Na te pytania odpowiedzi szuka młody, inteligentny kapłan…

Romain Sardou "I odpuść nam nasze winy"
Romain Sardou "I odpuść nam nasze winy"
Romain Sardou "I odpuść nam nasze winy"

Elektryzujący thriller średniowieczny

„Zima roku 1284. Piekielne mrozy sparaliżowały życie w Draguan, ubogiej diecezji w hrabstwie Tuluzy. Ludzie nie mogą uwolnić się od strachu, odkąd rok temu rzeka wyrzuciła szczątki ciał trzech ofiar okrutnego mordu.

I właśnie tej zimy do biskupstwa przybywa niezwykły kapłan, Henno Gui, by objąć parafię Heurteloup. Zagubiona w nieprzebytych lasach, pośród bagien osada, przed laty uznana za wymarłą podczas epidemii dżumy, to zaledwie kilkanaście chat i kościółek bliski ruiny. Nikt nie wie, jaki los spotkał jej mieszkańców.

Ta przeklęta parafia, trzynasta w biskupstwie, wzbudza, o dziwo, żywe zainteresowanie najwyższych dostojników Stolicy Apostolskiej. Za zagładą wioski zdaje się kryć przerażająca tajemnica.”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Tęgoryjec - Patryk Bogusz

Tęgoryjec

Patryk Bogusz
Ziemia nieświęta - Grzegorz Gajek

Ziemia nieświęta

Grzegorz Gajek
Z zimnym sercem -Caz Frear

Z zimnym sercem

Caz Frear
error: