Romain Sardou

Ale nas zbaw ode złego

Romain Sardou

"Ale nas zbaw ode złego"

Powieść „Ale zbaw nas ode złego” Roamina Sardou to kolejny thriller, w którym autor doskonale oddaje klimat mrocznej i zabobonnej epoki średniowiecza. Wioska, gdzie codziennie dzieją się cuda. Czy mają one naukowe wytłumaczenie? Średniowieczny detektyw próbuje odnaleźć zaginionego asystenta jednego z kardynałów. Śledztwo odkrywa zaskakujące tajemnice i łączy się z porwaniami dzieci. Dlaczego ktoś uważa, że dzieci są kluczem do poznania tajemnic nieśmiertelności? Tajemnice, intryga, morderstwa, a wszystko to na tle najbardziej zabobonnej epoki w dziejach ludzkości.

Romain Sardou "Ale nas zbaw ode złego"
Romain Sardou "Ale nas zbaw ode złego"
Romain Sardou "Ale nas zbaw ode złego"

„Zderzenie dobra ze złem, nauki z zabobonem, fałszywych cudów z uznanymi, a wszystko to w trzymającej w napięciu powieści, której akcja toczy się w fascynującym średniowieczu.”

„Grudzień 1287 roku, Francja. Bénédict Gui, prywatny detektyw cieszący się zasłużoną sławą, wszczyna śledztwo w sprawie zaginięcia Raineria, asystenta kardynała Rasmussena, Promotora Sprawiedliwości przy Świętej Kongregacji na Lateranie. Już pierwsze ustalenia wprawiają detektywa w zdumienie. Okazuje się, że zniknięcie Raineria ma związek ze śmiercią w niejasnych okolicznościach czterech purpuratów i porwaniami dzieci o nadzwyczajnych umiejętnościach. Co łączy te sprawy? Na czyje zlecenie są przeprowadzane doświadczenia na porwanych dzieciach w celu wyjaśnienia zagadki nieśmiertelności?”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Tęgoryjec - Patryk Bogusz

Tęgoryjec

Patryk Bogusz
Ziemia nieświęta - Grzegorz Gajek

Ziemia nieświęta

Grzegorz Gajek
Z zimnym sercem -Caz Frear

Z zimnym sercem

Caz Frear
error: