J.D. Robb

Echa i śmierć

J.D. Robb

"Echa i śmierć"

J. D. Robb to pseudonim znanej pisarki romansów Nory Roberts. Nie czytałam powieści autorki, aż do momentu ukazania się kryminalnego Cyklu In Death (Oblicza śmierci). „Echa i śmierć” to 45. część przygód niepokornej porucznik Eve Dallas. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Jorku w niedalekiej przyszłości (połowa XXI wieku). Eve Dallas i jej mąż Roarke to wspaniała para i uwielbiam o nich czytać. Uważam, iż autorce dobrze wychodzi pisanie kryminałów, choć często w całym cyklu przewijają się wątki romantyczne. No ale to w końcu samo życie…

J.D. Robb Echa i śmierć
J.D. Robb Echa i śmierć
J.D. Robb Echa i śmierć

„Czy śmierć może być rodzajem wolności?”

„Porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji wracała do domu razem ze swoim mężem, miliarderem Roarkiem, kiedy nagle tuż przed ich samochodem wbiegła na ulicę młoda kobieta – naga i zakrwawiona. Roarke gwałtownie zahamował, a Eve przystąpiła do działania.

Daphne Strazza trafiła na ostry dyżur, ale dla jej męża, doktora Anthony’ego Strazzy, za późno na ratunek. Chirurg-ortopeda leżał martwy w swojej eleganckiej rezydencji. W domu opróżniono wszystkie trzy sejfy. Daphne byłaby cennym świadkiem, ale kobieta doznała głębokiego szoku i jedynie powtarza, że napadł na nią diabeł.

W trakcie śledztwa okazuje się, że doktor Strazza był człowiekiem zimnym, władczym i powszechnie nielubianym. Porucznik Eve Dallas i cały jej zespół czeka żmudne przesłuchanie wszystkich gości zaproszonych przez państwa Strazzów na kolację, a także współpracowników doktora Strazzy, by znaleźć odpowiedź na kilka istotnych pytań: Jak wygląda diabeł? Gdzie się znów pojawi?”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Seria "In Death"

Uwielbiam postacie stworzone przez autorkę, są bardzo prawdziwe, pełne sprzeczności, obdarzone poczuciem humoru, borykają się z problemami życia codziennego. Serię polecam czytać w kolejności chronologicznej, gdyż często w kolejnych tomach autorka nawiązuje do rozwiązań spraw z części wcześniejszych, a to może komuś popsuć przyjemność czytania. Mnie nie zawsze się to udawało i czasem byłam zła, bo wiedziałam jak kończy się powieść, której jeszcze nie czytałam…

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

O sensie życia - Viktor E. Frankl

O sensie życia

Viktor E. Frankl
Lipcowe dziewczyny - Phoebe Locke

Lipcowe dziewczyny

Phobe Locke
Lista śmierci - Jack Carr

Lista śmierci

Jack Carr
error: