Tess Gerritsen - Anatomia Zbrodni

Chirurg

Tess Gerritsen

"Chirurg"

Powieść „Chirurg” Tess Gerritsen rozpoczyna Cykl o detektyw Jane Rizzoli i doktor Maurze Isles. To druga książka autorki, którą przeczytałam. Pierwsza była powieść „Igrając z ogniem”, gdzie poruszana jest zupełnie inna tematyka. Uwielbiam thrillery medyczne, lubię czytać o pracy na oddziałach szpitalnych, codziennej walce o ludzkie życie.

Do tej pory znałam thrillery medyczne Robina Cooka, Michaela Palmera i Davida Shobina. Powieść Gerritsen przeczytałam jednym tchem, byłam zła, gdy musiałam ją choć na chwilę przerywać. Akcja jest wartka i wciągająca od pierwszych stron. Choć moje pierwsze wrażenie co do postaci Jane Rizzoli było negatywne, to chętnie sięgnę po kolejne części cyklu. Uważam również, że Tess Gerritsen zasługuje na miejsce wśród wyżej wymienionych mistrzów gatunku.

Olimpia

Chirurg
Chirurg
Chirurg

„W Bostonie grasuje morderca biorący na cel samotne kobiety. Prasa nazywa go Chirurgiem, ponieważ zanim odbierze życie swoim ofiarom, z przerażającą precyzją usuwa im macice. Bez znieczulenia.

Podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej. Problem w tym, że sprawca został wtedy zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, której jako jedynej udało się ujść z życiem. Teraz znów jest na celowniku mordercy… Jej sprzymierzeńcami są detektywi Thomas Moore i Jane Rizzoli. Ale nawet oni mogą nie ochronić doktor Cordell przed genialnym myśliwym ze skalpelem…”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

"Anatomia Zbrodni"

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Tęgoryjec - Patryk Bogusz

Tęgoryjec

Patryk Bogusz
Ziemia nieświęta - Grzegorz Gajek

Ziemia nieświęta

Grzegorz Gajek
Z zimnym sercem -Caz Frear

Z zimnym sercem

Caz Frear
error: