Philippa Gregory

„Ród Laceyów”

Philippa Gregory

„Ród Laceyów”

Philippa Gregory Ród Laceyów
Philippa Gregory Ród Laceyów

Cykl Rodu Laceyów to trzy powieści: „Dziedzictwo”, „Dziecko szczęścia”, „Meridon”. Philippa Gregory przenosi nas do XVIII – wiecznej Anglii, gdzie leży majątek Wideacre. Autorka przedstawia nam portrety trzech kobiet z Rodu Laceyów.

Beatrice Lacey kocha ziemię tak bardzo, że aby pozostać w ukochanym majątku i móc nim zarządzać, nie cofnie się przed niczym, co doprowadza do upadku nie tylko ją samą, ale także wszystko dookoła.

Julia Lacey to dziewczyna która podnosi majątek Wideacre z upadku, jednak jest zbyt słaba i podatna na wpływy swojego kuzyna Richarda, by zawalczyć o własne szczęście.

Meridon wychowuje się w cygańskim wozie marząc o lepszym życiu. Gdy powraca do rodzinnego majątku odkrywa, że nie potrafi odnaleźć szczęścia w arystokratycznym środowisku ograniczanym przez dworskie etykiety.

Philippa Gregory stworzyła barwną, choć chwilami przewidywalną sagę rodzinną, w której prym wiodą postacie kobiece. To historia o bogactwie i nędzy, intrygach i tajemnicach, które kierują losami rodziny Laceyów. To opowieść o silnych i słabych kobietach, o ich marzeniach, lękach i dążeniach do osiągnięcia spełnienia.

Olimpia

 Najnowsze Wpisy

Biblioteka

Powrót Do Kategorii

Udostępnij

2 komentarzy

Wspaniała seria. Dawno temu czytałam. Nie mogłam się oderwać. Kiedyś znów sobie przypomnę wszystkie tomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Łukasz Orbitowski "Widma"

Widma

Łukasz Orbitowski
Jacek Dukaj "Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe"

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe

Jacek Dukaj
Stanisław Lem "Bajki robotów"

Bajki robotów

Stanisław Lem
error: