Philippa Gregory

„Ród Laceyów”

Philippa Gregory

„Ród Laceyów”

Philippa Gregory Ród Laceyów
Philippa Gregory Ród Laceyów

Cykl Rodu Laceyów to trzy powieści: „Dziedzictwo”, „Dziecko szczęścia”, „Meridon”. Philippa Gregory przenosi nas do XVIII – wiecznej Anglii, gdzie leży majątek Wideacre. Autorka przedstawia nam portrety trzech kobiet z Rodu Laceyów.

Beatrice Lacey kocha ziemię tak bardzo, że aby pozostać w ukochanym majątku i móc nim zarządzać, nie cofnie się przed niczym, co doprowadza do upadku nie tylko ją samą, ale także wszystko dookoła.

Julia Lacey to dziewczyna która podnosi majątek Wideacre z upadku, jednak jest zbyt słaba i podatna na wpływy swojego kuzyna Richarda, by zawalczyć o własne szczęście.

Meridon wychowuje się w cygańskim wozie marząc o lepszym życiu. Gdy powraca do rodzinnego majątku odkrywa, że nie potrafi odnaleźć szczęścia w arystokratycznym środowisku ograniczanym przez dworskie etykiety.

Philippa Gregory stworzyła barwną, choć chwilami przewidywalną sagę rodzinną, w której prym wiodą postacie kobiece. To historia o bogactwie i nędzy, intrygach i tajemnicach, które kierują losami rodziny Laceyów. To opowieść o silnych i słabych kobietach, o ich marzeniach, lękach i dążeniach do osiągnięcia spełnienia.

Olimpia

 Najnowsze Wpisy

Biblioteka

Powrót Do Kategorii

Udostępnij

2 komentarzy

Wspaniała seria. Dawno temu czytałam. Nie mogłam się oderwać. Kiedyś znów sobie przypomnę wszystkie tomy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne prace

Łukasz Orbitowski "Widma"

Widma

Łukasz Orbitowski
Jacek Dukaj "Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe"

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe

Jacek Dukaj
Stanisław Lem "Bajki robotów"

Bajki robotów

Stanisław Lem
error: