Paweł Kopijer

Mrok we Krwi

Paweł Kopijer

"Mrok we Krwi"

„Mrok we Krwi” to doskonały debiut beletrystyczny osadzony w świecie fantasy. To pierwszy tom cyklu „Kroniki Dwuświata.” Paweł Kopijer, posiadający analityczny umysł, stworzył bogaty i wielowarstwowy świat. Znajdziecie tutaj zawiłą politykę, zajadłą walkę o władzę, wartką akcję i dużo humoru. Poznacie wyraziste postacie, które będą miały znaczący wpływ na losy dwóch kontynentów. Dodatkowo spotkacie kilka rodzajów magii i wstąpicie do świata, którego nie będziecie chcieli opuścić. Stworzone przez autora Uniwersum sprawi, że nasza rzeczywistość wyda Wam się nudna i mdła, pozbawiona zupełnie magii. To uczta dla miłośników fantasy, ale także doskonała historia dla tych, którzy dopiero poznają ten rodzaj powieści.

Paweł Kopijar "Mrok we Krwi"
Paweł Kopijar "Mrok we Krwi"
Paweł Kopijar "Mrok we Krwi"

„Stary porządek na kontynencie Elise właśnie się rozpada. Śmierć króla Reingarda oznacza koniec panowania rodu Błogosławionej Krwi, a wieloletnia wojna domowa pogłębia podział w królestwie. Mściwe intrygi maga mroku, knute w ukryciu od wieków, uruchamiają lawinę zdarzeń pogrążających świat w rosnącym chaosie.

Bogowie światła nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Sprawią, że siedemnastoletnia Skra nie będzie ani zwykłym magiem Darzan, ani zwykłą kobietą. Jej przeznaczenie da ludziom nadzieję, ale okaże się pełne bólu i wyrzeczeń.

Losy Dwuświata zależeć będą również od młodego Norana, utalentowanego zabójcy, któremu skaza mroku coraz bardziej odbiera duszę. Niespodziewane wygnanie z gildii i bezprecedensowa misja budzą w nim demoniczne moce.

Czy Skra pogodzi pokładane w niej oczekiwania z pragnieniami serca? Czy Noran wygra wewnętrzną walkę i odkryje swoje pochodzenie? Być może rozwiązania odnajdą się na mitycznym kontynencie Amadal.

Nic nie jest tym, na co wygląda. Wszystko ma wpływ. Wszystko się zmienia. Zanurz się w historię, w której skomplikowane losy wyjątkowych istot wydają się błahe wobec znacznie bardziej zawiłego wzoru dziejów.”

„UPORCZYWE ZAPRZECZANIE ISTNIENIU MAGII NIE ROZPROSZY JEJ. SPRAWI JEDYNIE, ŻE BĘDZIE BARDZIEJ NIEPRZEWIDYWALNA I NIEBEZPIECZNA.”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki: zdjęcia autorskie

Jeśli znacie trylogie o gildiach magów Trudi Canavan to z pewnością pokochacie Uniwersum stworzone przez Pawła Kopijera! To historia bardzo specyficzna i napisana „po męsku” z dużą dbałością o szczegóły, wartą akcją i spójną fabułą. W męskim umyśle zrodził się bogaty i wielorasowy świat, którym rządzi zawiła polityka, a postacie są uwikłane w walki o władzę oraz zmuszone do szukania prawdy o sobie.

Ostrzeżenie: Zaczynając czytać „Mrok we Krwi” musicie mieć wolnych kilka godzin. Gdy już znajdziecie się w Dwuświecie, opuścicie go dopiero po przeczytaniu ostatniej strony! A i tak będzie Wam mało…

Paweł Kopijer

Paweł Kopijer
Paweł Kopijer

Paweł Kopijer urodził się w 1970 r. w Warszawie. Studiował matematykę, elektronikę i zarządzanie, absolwent brytyjskiego MBA. Przedsiębiorca, menedżer, wykładowca akademicki, trener, coach, konsultant i ekspert efektywności rozwoju. Autor licznych publikacji, standardów z obszaru zarządzania oraz metodologii badań rynkowych. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pasjonat technik samokontroli umysłu, efektywności osobistej oraz piłki nożnej, z zamiłowania śledzący odkrycia dotyczące nowoczesnych technologii i fizyki kwantowej. Pisanie to jego życiowa pasja, a tworzenie światów Fantasy to sfera wyzwań intelektualnych.  Dwadzieścia pięć lat doświadczeń w biznesie ustępuje obecnie miejsca realizacji tego marzenia. Stworzone od podstaw uniwersum Dwuświata staje się kanwą dla serii powieści z osadzonymi wątkami wyrazistych bohaterów. Pierwszy tom Kronik Dwuświata, zatytułowany „Mrok we Krwi” wprowadza Czytelnika w intrygującą, wielowarstwową fabułę w klimatach magii i miecza.

Tutaj kupisz książkę 

Zajrzyj na Facebook`a

Olimpia

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
NIKO Paweł Kolarzyk

NIKO

Paweł Kolarzyk
Świat bez świtu - Radmior Darmiła

Świat bez świtu

Radomir Darmiła
error: