Frederic Lenoir

Wyrocznia Księżyca

Frédéric Lenoir

"Wyrocznia Księżyca"

Frederic Lenoir Wyrocznia Księżyca
Frederic Lenoir Wyrocznia Księżyca
Frederic Lenoir Wyrocznia Księżyca

„Powieść historyczna, a zarazem baśniowa historia miłosna doby Odrodzenia, poruszająca kwestię losu, przeznaczenia i wolnej woli. Jej autor, Frédéric Lenoir, zasłynął wcześniejszą książką Obietnica anioła.”

Początek XVI wieku. Prosty chłopiec z kalabryjskiej wsi, Giovanni Tratore, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w jasnowłosej Elenie, bogatej przedstawicielce weneckiego rodu. Za próbę zbliżenia do dziewczyny zostaje poddany karze chłosty. Chcąc udowodnić, że jest godzien jej uczucia, opuszcza rodzinny dom i wstępuje na drogę pełną przygód i niebezpieczeństw.

Przeznaczenie zaprowadzi go do tajemniczej zielarki Luny, potrafiącej przewidywać przyszłość, i do Mistrza Lucjusza, filozofa i teologa, uważanego za największego astrologa Europy. Giovanni pozna tajniki nauk przyrodniczych i stanie się doskonałym fechmistrzem. Uzbrojony w nową wiedzę i umiejętności zdobędzie serce Eleny, ale okoliczności na wiele lat rozdzielą go z ukochaną ,skazując na niekończącą się ucieczkę – przed dożywotnimi galerami i ścigającymi go członkami tajnego Zakonu Najwyższego Dobra. Prawosławny klasztor na greckiej wyspie Atos, arabskie lochy i święte mury Jerozolimy… Jak zakończy się jego wędrówka? Czy będzie w stanie przezwyciężyć złowrogą wróżbę Luny, przepowiadającą mu świetlany, a zarazem tragiczny los? Czy kiedykolwiek dowie się, co zawierał list do papieża, który zapoczątkował jego kłopoty?

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Cordelia - Winston Graham

Cordelia

Winston Graham
Mity Wojny 1920 - Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski

Mity wojny 1920

Sławomir Koper, Tymoteusz Pawłowski
Alexandra Tidswell "Lewisville"

Lewisville

Alexandra Tidswell
error: