Monika Knapczyk

Córka słońca. Zderzenie światów

Prezentacja Książki

Monika Knapczyk

"Córka słońca. Zderzenie światów" Tom 1

„Córka słońca. Zderzenie światów” to pierwsza część trylogii Moniki Knapczyk. Jest to jej flagowa, monumentalna powieść, która w całości liczy ok. 1000 stron. Akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie Kiramu, zamieszkanym przez humanoidalne istoty bliźniaczo podobne do nas.

Recenzja "Córka słońca. Zderzenie światów" Monika Knapczyk

Derra Amno zostaje w wieku dwunastu lat porwana przez wpływową organizację i poddana wątpliwemu pod względem etycznym eksperymentowi. Musi przystosować się do życia w zaawansowanej technologicznie Sangacji, należącej do potomków Ziemian, nauczyć nowego języka i przyswoić cały ogrom wiedzy. Jej opiekunami w tym kraju zostaje typowe sangackie małżeństwo, posiadające dwoje własnych dzieci.

Derra wciąż tęskni za Entorią, utraconą ojczyzną i podejmuje kolejne próby ucieczki. W końcu znajduje w Sangacji miłość, szczęściu młodych przeszkodzi jednak tragiczny finał, któremu nikt nie był w stanie zapobiec.

Jeśli spojrzymy na tę książkę z głębszego, psychologicznego punktu widzenia, to ujrzymy, że jest to opowieść o buncie totalnym, niezgodzie na zastaną rzeczywistość, niekoniecznie ograniczającą się do okresu młodości. Derra podważa niemal wszystkie zasady, w myśl których Sangacjanie zorganizowali sobie życie. Funkcjonuje w systemie, ale nie jest jego częścią. Entoria żyje już tylko w jej wspomnieniach, staje się powoli czymś nierealnym, jakby pięknym snem… A może zawsze była tylko snem? Może dziewczyna wymyśliła ją sobie, nie mogąc znieść jedynej istniejącej rzeczywistości miejskiej dżungli Derbachii…?  

W przygotowaniu są dwie kolejne części:

"Prawo miłości"

"Miejsce początku"

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcie nadesłane przez autora

Monika Knapczyk

Monika Knapczyk
Monika Knapczyk
Monika Knapczyk – pisarka, wydawca, blogerka. 
 
Rocznik 1977. Urodzona w Radomiu, mieszka obecnie w Puławach. Z wykształcenia doktor nauk technicznych, w życiu prywatnym mama dwójki dzieci. 
 
Autorka zbioru wierszy „Zegar melodii”, powieści „Vaira” i zbioru opowiadań „Wieża Zapomnienia”, właścicielka nieformalnego malutkiego Wydawnictwa Inspiracje. Przez pół roku prowadziła cyfrowy magazyn kulturalno-literacki „Wena”.
 
Oprócz książek lubi języki obce, psychologię i robótki ręczne.

Strony Autora

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
NIKO Paweł Kolarzyk

NIKO

Paweł Kolarzyk
Świat bez świtu - Radmior Darmiła

Świat bez świtu

Radomir Darmiła
error: