Światy Równoległe – Fantastyczna Kolekcja

Dukaj, Lem, Brzezińska, Piskorski, Orbitowski, Twardoch

Dukaj, Lem, Brzezińska, Piskorski, Orbitowski, Twardoch

"Światy Równoległe

Fantastyczna Kolekcja"

"Światy Równoległe - Fantastyczna Kolekcja"

Seria, w której miłośnik fantastyki znajdzie dzieła najciekawszych współczesnych pisarzy, m.in. Jacka Dukaja, Stanisława Lema, Szczepana Twardocha i innych. „Światy Równoległe” to kolekcja prasowa Wydawnictwa Literackiego i Wydawnictwa Ringier Axel Springer. W kioskach kolejne tomy pojawiały się od 29 marca 2016 roku do 21 czerwca 2017 roku.

Światy Równoległe Kolekcja Fantastyki
Światy Równoległe Kolekcja Fantastyki
Światy Równoległe Kolekcja Fantastyki

Kolekcja składa się z 33 tomów – są to zarówno powieści wydane w kilku tomach, jak i zbiory opowiadań. Szata graficzna jest starannie dopracowana i ujednolicona. Okładki są zintegrowane i pokryte lakierem typu soft. Dzięki temu ich tekstura jest miękka i mamy wrażenie, że każdy tom oprawiony jest w zamsz lub satynę i lekko gumowy. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, iż okładki szybko się wycierają i są mało odporne na zarysowania. Jednak bardzo ładnie seria prezentuje się w domowej biblioteczce.

Już wkrótce kolejne tomy kolekcji.

Na stronie OliWolumin będą się pojawiały prezentacje kolejnych tomów serii, ich recenzje lub opinie. 

 Zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki do odkrywania nowych światów.

Jacek Dukaj "Lód"

Tom 1-3
Jacek Dukaj „Lód”

„Lód” Jacka Dukaja jest to powieść z gatunku historii alternatywnych. To historia, której akcja rozgrywa się w rzeczywistości, gdzie do pierwszej wojny światowej nigdy nie doszło, a Warszawa jest skuta wiecznym lodem. Bohater Benedykt Gierosławski, warszawski matematyk, wyrusza na Syberię, by szukać swojego ojca… Ciekawe postacie, nagłe zwroty akcji i historia rozgrywająca się w alternatywnym świecie, gdzie po ulicach miast chodzą anioły Mrozu…

Stanisław Lem "Solaris"

Tom 4
Stanisław Lem „Solaris”

„Solaris” Stanisława Lema to powieść zaliczana do klasyki fantastyki naukowej. Psycholog Kris Kelvin przybywa z Ziemi na planetę Solaris z zadaniem zbadania pokrywającego ją oceanu. Jakie sekrety są w nim ukryte? Czy w stacji badawczej są tylko naukowcy? Jak zachowa się bohater, gdy spotka na tej dziwnej planecie swoją nieżyjącą żonę – Harey? Przeczytajcie!

Anna Brzezińska „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny”

Tom 5
Anna Brzezińska „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny”

„Opowieści z Wilżyńskiej Doliny” Anny Brzezińskiej to fantasy dla dorosłych. To baśń z elementami groteski. Poznajcie Babunię Jagódkę, która żyje w Wilżyńskiej Dolinie. To kobieta wygadana i niebezpieczna. Potrafi za pomocą magii wpływać na bohaterów opowiadań. Przekonajcie się, że marzenia są groźne – zwłaszcza te, które się spełniają.

Jacek Dukaj "Extensa"

Tom 6
Jacek Dukaj „Extensa”

„Extensa” Jacek Dukaj. Jest to krótka powieść science fiction, której akcja rozgrywa się w Zielonym Kraju – dawnej Grenlandii. Część społeczności żyje według starych reguł, część skłoniła się ku nowemu porządkowi i rozwinęła do tego stopnia, że nie przypomina już ludzi. Tutaj dziwaczne metamorfozy to normalność. Obserwujemy drogę bohatera ku dorosłości.

Stanisław Lem "Dzienniki gwiazdowe"

Tom 7
Stanisław Lem „Dzienniki gwiazdowe”

„Dzienniki gwiazdowe” Stanisław Lem. To cykl humorystycznych i błyskotliwych opowiadań, których bohaterem jest Ijon Tichy. To kosmiczny podróżnik, który rzadko odwiedza swój ziemski dom. Ciągnie go w nieznane, ku innym światom. Opowiadania dostarczają rozrywki, ale także skłaniają do refleksji nad naturą człowieka.

Jacek Dukaj "Perfekcyjna niedoskonałość"

Tom 8
Jacek Dukaj „Perfekcyjna niedoskonałość”

„Perfekcyjna niedoskonałość. Pierwsza tercja Progresu” Jacek Dukaj. Powieść science fiction, w której wskrzeszony Adam Zamoyski trafia do przyszłości, w której musi odkryć prawdę o własnym pochodzeniu. To świat polityki i walki pomiędzy zamieszkującymi go gatunkami. Walczą także całe gospodarki. Kim jest Zamoyski i jaką rolę ma do odegrania w tym wszystkim?

Stanisław Lem "Kongres futurologiczny"

Tom 9
Stanisław Lem „Kongres futurologiczny”

„Kongres futurologiczny” Stanisława Lema to kolejne spotkanie z gwiezdnym podróżnikiem. Ijon Tichy tym razem trafia do republiki latynoamerykańskiej, w której ludzie są pod wpływem substancji halucynogennych. Dzięki temu ich życie przebiega w pozornej szczęśliwości. To historia przedstawiająca alternatywną, utopijną rzeczywistość.

Anna Brzezińska "Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny"

Tom 10
Anna Brzezińska „Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny”

„Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny” Anny Brzezińskiej to druga część opowiadań o losach mieszkańców Wilżyńskiej Doliny. Babunia Jagódka ceni sobie spokój. Jednak nie jest on możliwy. W Dolinie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Wielki świat wkracza w życie Babuni. To groteskowe i pełne humoru historie. Ta baśń z gatunku fantasy ukazuje Polskę w krzywym zwierciadle.

Jacek Dukaj "Inne Pieśni"

Tom 11 – 12
Jacek Dukaj „Inne Pieśni”

„Inne pieśni” Jacka Dukaja to mix gatunkowy. Czytelnik znajdzie tutaj elementy traktatu filozoficznego, fantasy, science fiction i powieści przygodowej. Autor przedstawia Czytelnikowi starogrecki świat pięciu żywiołów. Rządzi nim Forma. Pod jej wpływem znalazł się główny bohater – Hieronim Berbelek. Czy uda mu się odzyskać własną tożsamość? Czy jest możliwe poznanie czegoś, co jest inne i jednocześnie samemu pozostać sobą?

Stanisław Lem "Opowieści o pilocie Pirxie"

Tom 13 – 14
Stanisław Lem „Opowieści o pilocie Pirxie”

To  jedna z najbardziej lubianych książek autora. Jednak ja, niestety, na lata zraziłam się do fantastyki, a szczególnie do dzieł Stanisława Lema. „Opowieści o pilocie Pirxie” były lekturą w szkole podstawowej. Dla mnie opisy techniczne statków kosmicznych i podróży kosmicznych były wtedy koszmarem. Z trudem przez to wszystko przebrnęłam. Mam zamiar przełamać się i sięgnąć jeszcze raz po te historie. Może teraz, po latach, zupełnie inaczej je odbiorę. Jak myślicie? Lubicie pilota Pirxa?

Krzysztof Piskorski "Cienioryt"

Tom 15
Krzysztof Piskorski „Cienioryt”

To powieść fantasy, w której czytelnik znajdzie się w portowym mieście Południa, Serivie, gdzie cienie są bramami do innej rzeczywistości. Bohater Arahon Caranza Martenez Y’Grenata Y’Barratora to doświadczony nauczyciel szermierki, który chce spokojnego i bezpiecznego życia dla siebie i swoich bliskich. Wszystko zmienia się, gdy trafia na cienioryt – wypalony na szkle obraz przedstawiający tajemniczą postać… To historia dla miłośników powieści Aleksandra Dumasa.

Jacek Dukaj "Córka łupieżcy"

Tom 16
Jacek Dukaj „Córka łupieżcy”

Opowiadanie science fiction, w którym autor przenosi nas do przedwiecznego miasta tajemnic. Zuzanna Klajn odkrywa sekrety swojego zmarłego ojca – archeologa. Poznaje tajemnice wszystkich obecnych i wcześniejszych cywilizacji. Język i narracja Dukaja są specyficzne. Jedni go lubią, inni wręcz przeciwnie. A Wy, do której grupy należycie?

Stanisław Lem "Bajki robotów"

Tom 17
Stanisław Lem „Bajki robotów”

Zbiór baśniowych opowiadań z elementami groteski, których akcja rozgrywa się w kosmosie. Ich narratorami i bohaterami są roboty. Język opowiadań łączy w sobie terminy technologiczne i pojęcia baśniowe. Bohaterowie obdarzeni są cechami ludzkimi, zarówno tymi dobrymi, jak i złymi. A czy Wy czytaliście już te pełne humoru, ale także zawierające morał opowiadania?

Jacek Dukaj "Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe"

Tom 18
Jacek Dukaj „Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe”

Zbiór opowiadań, w których autor przedstawia alternatywną historię Polski. Wszystkie łączy temat patriotyzmu i narodowości. Czym się różni terroryzm od walki partyzanckiej? Ciekawe ujęcie historii, wspaniałe dialogi. Przeczytajcie!

Łukasz Orbitowski "Widma"

Tom 19 – 20
Łukasz Orbitowski „Widma”

Dwutomowa opowieść opisująca nowe rozdanie historii Polski, w której główną rolę odgrywa Krzysztof Kamil Baczyński. W tej historii nie dochodzi do wybuchu powstania warszawskiego, gdyż dziwnym trafem broń nie wypala. Kolumbowie żyją po wojnie. Co zawiera tajemnicze pudełko i jaki wpływ może mieć na dalsze losy kraju? Polecam!

Olimpia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Łukasz Orbitowski "Widma"

Widma

Łukasz Orbitowski
Jacek Dukaj "Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe"

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe

Jacek Dukaj
Stanisław Lem "Bajki robotów"

Bajki robotów

Stanisław Lem
error: