Reverien Rurangwa

Ocalony

Reverien Rurangwa

"Ocalony"

Reverien Rurangwa Ocalony
Reverien Rurangwa Ocalony
Reverien Rurangwa Ocalony

Dorastałem w cudownym kraju, ,,kraju tysiąca wzgórz”, który – jak mawiał mój dziadek – ma „tyle samo problemów, ile wzgórz.” Ja jednak żyłem beztrosko i zamiast problemów dostrzegałem jedynie wzgórza oraz ich piękno… Jednak kiedy wybuchła tragedia i utopiła nas wszystkich we krwi, otworzyłem szeroko oczy…

Nie zapomnę nigdy czarnych źrenic, które widziałem w chwili, gdy ostrze maczety spadało na moją głowę. Spojrzenie tych źrenic wyryło się we mnie na zawsze. Nie potrafię znaleźć właściwych słów, aby jako osoba dorosła dokładnie opisać to, co wyczytały w nich oczy dziecka. Była to jakaś dziwna mieszanina zimnej determinacji i palącej nienawiści, szaleństwa i rozsądku, zaciekłości i otępienia. W tej jednej chwili odkryłem, że diabeł naprawdę istnieje i że właśnie spojrzałem mu prosto oczy.

Révérien Rurangwa doznał najcięższych z możliwych szkód, które doprowadziły do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub naruszenia integralności cielesnej i psychicznej. Historia Révériena oraz następstwa wydarzeń, których był świadkiem, należą do najcięższych z jakimi przyszło nam sie zetknąć przez lata pracy z różnymi pacjentami.

Nota od wydawcy francuskiego

(fragment orzeczenia psychiatrycznego)

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

 Najnowsze Wpisy

Biblioteka

Powrót Do Kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Ani Choying Drolma Tybetańska Mniszka

Tybetańska Mniszka

Ani Choying Drolma
Monica Seles Przezwyciężyć Strach

Przezwyciężyć Strach

Monica Seles
Mia Farrow - Wszystko, Co Minęło

Wszystko, Co Minęło

Mia Farrow
error: