Ben Kane

Hannibal. Wróg Rzymu

Prezentacja Książki

Ben Kane

"Hannibal. Wróg Rzymu" Tom 1 Trylogia "Hannibal"

„Wszystkie książki Kane’a biorą się z obsesji na punkcie historii starożytnego Rzymu. Jego powieści czytają ludzie na całym świecie.”

„Nowa trylogia Kane’a stanowi prawdziwy zapis wydarzeń drugiej wojny punickiej między Kartaginą a Rzymem! I jej brutalny obraz.”

„Moje książki powstają dzięki magii pozytywnej obsesji na punkcie historii starożytnego Rzymu. Podążałem szlakiem Spartakusa przez Włochy. Stałem na polu bitwy pod Kannami i wyobrażałem sobie, jak mogło wyglądać starcie armii prowadzonej przez Hannibala z potęgą rzymskich legionów. Oczarowany wpatrywałem się godzinami w fale rozbijające się na umocnieniach Syrakuz, które przez prawie dwa lata były oblegane przez Rzymian. Maszerowałem wzdłuż Wału Hadriana w kompletnym rynsztunku rzymskiego legionisty (włącznie z nabijanymi ćwiekami sandałami). Zanurz się w ten niesamowity świat! Może, tak jak ja, pojmiesz wtedy, dlaczego dzieje Rzymu są tak wciągające i fascynujące.”  Ben Kane

Hannibal. Wróg Rzymu
Hannibal. Wróg Rzymu
Hannibal. Wróg Rzymu

„Opowieść o przyjaźni, braterstwie, gniewie i zemście.”

„Autor bestsellerowej trylogii Kroniki Zapomnianego Legionu powraca z nową, błyskotliwą serią osadzoną w czasach drugiej wojny punickiej.”

NAJEŹDŹCA

Hannibal, wielki wódz kartagiński, nigdy nie zapomniał porażki swego rodu. Gorycz doznanego upokorzenia i nienawiść do Rzymu kiełkowały w nim od dawna. Teraz planuje zemstę i unicestwienie starego wroga.

ŻOŁNIERZ KARTAGIŃSKI

Hannibal szykuje się do wojny. Tymczasem syn jednego z jego najbardziej zaufanych dowódców wybiera się na wycieczkę z przyjacielem – i znika.

NIEWOLA

Chłopcy zostają porwani przez piratów i wystawieni na sprzedaż na targu niewolników. Jeden z nich trafia do szkoły gladiatorów, drugi do pracy w polu. Są przekonani, że już nigdy nie zobaczą domu i rodziny.

ŚWIAT W OGNIU

Los młodzieńców, nierozerwalnie złączony z fatum ich rzymskich panów, nie jest jednak przesądzony. Wyniszczająca wojna, którą Hannibal wypowiedział Rzymowi, będzie trwała jeszcze niemal dwadzieścia lat. Zmieni ona ich życie – i historię – na zawsze.”

Źródło opisu: okładka powieści
Źródło okładki : zdjęcia autorskie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne prace

Czteropalczaści - Marcin Masłowski

Czteropalczaści

Marcin Masłowski
O sensie życia - Viktor E. Frankl

O sensie życia

Viktor E. Frankl
Lipcowe dziewczyny - Phoebe Locke

Lipcowe dziewczyny

Phobe Locke
error: